24 czerwca 2018

Logistyka » Produkty dla TSL

Rozbudują cyfrowe rozwiązania dla kolejnictwa w Europie

Rozbudują cyfrowe rozwiązania dla kolejnictwa w Europie DB Cargo – największa europejska firma przewozowa oraz GE Transportation podpisały umowę na cyfryzację 250 lokomotyw w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji w ciągu kolejnych 5 lat.
Jest to pierwsza umowa dotycząca cyfryzacji podpisana w Europie przez GE i stanowi krok milowy w dążeniach firmy do stworzenia inteligentnych lokomotyw oraz zdigitalizowania całego łańcucha wartości operacji w kolejnictwie. Współpraca ta oznacza także, że po raz pierwszy lokomotywy nieprodukowane przez GE zostaną wyposażone w rozwiązania tej firmy.
Umowa poprzedzona została trzymiesięcznym programem pilotażowym prowadzonym przez GE Transportation - RailConnect 360 Asset Performance Management Solution – zaprojektowanym do monitorowania i zarządzania wydajnością zasobów. Program umożliwia obserwowanie aktualnego statusu lokomotywy, co pozwala na zwiększenie wydajności i osiągnięcie 25-procentowego spadku awaryjności operacyjnej.
-  Prowadzony wspólnie z GE Transportation program pilotażowy pozwolił na znaczne usprawnienia w zakresie dostępności floty i zmniejszył ilość awarii obsługi. Są to czynniki krytyczne dla naszych działań i realizowania dostaw towarów w ramach globalnego łańcucha dostaw - powiedział Steffen Bobsien, wiceprezes European Asset Management & Technology w DB Cargo AG. – Nie możemy doczekać się wdrożenia rozwiązań GE we wszystkich 250 lokomotywach oraz pozytywnych rezultatów tego działa dla całej naszej floty.
„Cyfrowa przyszłość przemysłu stała się faktem. Konieczność przekładania informacji w wizję, a wizji w wyniki nigdy nie była dla naszych klientów równie ważna. Podpisana umowa, opierająca się na osiągach i wydajności, dotycząca zdalnego monitorowania i diagnostyki lokomotyw nieprodukowanych przez GE, wyznacza całkowicie nowy model biznesowy” – powiedziała Jamie Miller,prezes GE Transportation. – „Jesteśmy zaangażowani w pomoc inżynierom i operatorom kolejowym, takim jak DB Cargo, w zakresie jak najlepszego wykorzystania zasobów poprzez dostawę nowatorskich rozwiązań redefiniujących możliwości osiąganej wydajności i efektywności”.
X Polecamy artykuł:
Ivan Hofmann nowym CEO GLS w USA

Aplikacje GE do zarządzania zasobami (GE Asset Perfomance Management applications), oparte na przemysłowej platformie internetowej Predix Industrial Internet, pozwalają firmom takim jak DB Cargo na uzyskanie kompletnego, zintegrowanego przeglądu sprzętu, co umożliwia operatorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji i poprawia wydajność zasobów sprzętowych
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×