22 czerwca 2018

Logistyka » Produkty dla TSL

KGHM ZANAM będzie uczestniczył w rozbudowie viaTOLLa

KGHM ZANAM będzie uczestniczył w rozbudowie viaTOLLa

Znany polski producent m. in. maszyn górniczych i konstrukcji stalowych, spółka z grupy KGHM Polska Miedź, podpisała list intencyjny z firmą Kapsch Telematic Services dotyczący współpracy przy rozwoju elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL.


Podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach KGHM ZANAM i Kapsch Telematic Services podpisały list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy w ramach rozbudowy i rozwoju systemu viaTOLL.


System viaTOLL ma już 6 lat


Polski system poboru opłat działa w technologii radiowej krótkiego zasięgu, w oparciu o urządzenia pokładowe montowane w pojazdach i odbiorniki rejestrujące przejazd, instalowane na konstrukcjach stalowych zlokalizowanych na sieci dróg płatnych w całym kraju.


Współpraca obu firm ma dotyczyć przyszłych rozszerzeń systemu viaTOLL, które realizowane są poprzez budowę tzw. bramownic w pasie drogowym, na odcinkach wskazywanych w odpowiednich rozporządzeniach Rady Ministrów. Obecnie w Polsce ponad 3660 km dróg różnych kategorii jest objętych elektronicznym poborem opłat. Wstępne założenia przetargu na nowego operatora zakładają, do 2024 roku viaTOLL obejmie łącznie ponad 6000 km dróg.


Działanie i rozbudowa systemu viaTOLL opierają się na sprawdzonych polskich podwykonawcach. Obecnie to ponad dwutysięczna armia ludzi zaangażowanych w jego codzienne funkcjonowanie i unowocześnianie. Dzisiejsza deklaracja ze strony zarządów naszych firm jest wyrazem potencjału, jaki drzemie w tym zaawansowanym projekcie infrastrukturalnym. Wierzymy, że możemy się od siebie wiele nauczyć, a nasza współpraca będzie służyć rozwojowi nie tylko polskiej sieci drogowej, ale także polskiego przemysłu i branży IT – powiedział po podpisaniu listu intencyjnego Marek Cywiński, dyrektor zarządzający Kapsch Telematic Services.

Wierzymy w ten projekt i mamy nadzieję, że nasz wkład w dalszą rozbudowę systemu viaTOLL będzie coraz bardziej znaczący. Współpraca z firmą Kapsch wpisuje się w naszą wizję rozwoju i pozwoli umocnić naszą pozycję wiarygodnego realizatora konstrukcji stalowych i instalacji przemysłowych. Wciąż mamy w Polsce wiele dróg, szlaków kolejowych i mostów do zbudowania, a krajowi dostawcy potrafią przedstawić ofertę najbardziej dopasowaną do lokalnych wymogów – powiedział podczas podpisania listu intencyjnego Bohdan Pecuszok, prezes zarządu KGHM ZANAM.


Po podpisaniu listu powołane zostaną zespoły projektowe, które wypracują szczegółowe ramy współpracy w zakresie optymalnych rozwiązań technicznych, finansowych i formalno-prawnych, z zachowaniem wszelkich obowiązujących przepisów prawa.

jagr./pr

 Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×