24 marca 2019

Logistyka » Produkty dla TSL

Zawór recyrkulacji spalin – mniej sadzy, więcej mocy

Zawór recyrkulacji spalin – mniej sadzy, więcej mocy

Zawór recyrkulacji spalin (zawór EGR) zawraca część spalin z kolektora wydechowego do silnika. Dzięki recyrkulacji spalin spada temperatura spalania, a tym samym ilość szkodliwych dla środowiska tlenków azotu oraz zużycie paliwa.

Możliwe jest ograniczenie emisji sadzy nawet o 10 %. Zawór EGR otwiera i zamyka połączenie pomiędzy dolotem powietrza a kolektorem wydechowym. Stale przepływające spaliny zostawiają po sobie wyraźne ślady. Cząsteczki sadzy gromadzą się w komorze zaworu i z czasem go blokują.

Zjawisko to często określa się mianem osadzania nagaru. Nadmiar nagaru powoduje, że zawór nie może otworzyć się całkowicie lub blokuje się w pozycji otwartej. W takim przypadku pomaga jedynie wymiana zaworu.

Objawem usterki jest najczęściej spadek mocy silnika oraz czarne spaliny. Ponadto, może zaświecić się kontrolka układu sterowania silnika lub kontrolka ostrzegająca o problemach w układzie wydechowym.

Podczas wymiany zaworu EGR warto postawić na sprawdzoną jakość pierwszego montażu. Zawór recyrkulacji spalin febi 101203, pasujący do wielu modeli marki MAN, oferuje najlepsze parametry pracy i najwyższą trwałość.

X Polecamy artykuł:
Bułka z ... papierosami


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×