30 marca 2020

Logistyka » Produkty dla TSL

Czy wiesz, gdzie znajdują się Twoje kontenery?

Czy wiesz, gdzie znajdują się Twoje kontenery?
Firmy porządkowe, budowlane czy spedycja międzynarodowa korzystają z kontenerów w swojej codziennej pracy. Jednak wiele firm nie wie dokładnie, gdzie znajduje się ich mienie. W tym artykule dowiesz się jak łatwo można monitorować kontenery w oparciu o technologię GPS/GSM.

Jak pokazuje sprawa kontenerów na odzież używaną pozostawionych na polu pod lasem, problem z jakim zmaga się wiele firm wynajmujących kontenery jest brak informacji, gdzie zlokalizowane są ich pojemniki.

Moduły z wbudowaną baterią do lokalizacji kontenerów
Niezależnie od tego czy posiadasz lub wynajmujesz innym firmom kontenery na ubrania, gruz, śmieci czy z przeznaczeniem na cele magazynowe, istnieją technologiczne rozwiązania, które pomogą w monitorowaniu lokalizacji pojemników. Moduły z wbudowaną baterią zasilającą mogą służyć firmie wiele lat dzięki energooszczędnym ustawieniom oraz bateriom o przedłużonej żywotności, nawet do 4480 dni.

Utwórz geo-fence na swojej mapie i pozwól urządzeniu do lokalizowania GPS/GSM pilnować Twoich kontenerów w miejscu realizacji zlecenia. Przejrzyste raporty ułatwiają sporządzanie list wyposażenia w danym obszarze i zapisywanie ich czasu pracy.

Przydatnym rozwiązaniem z którego korzysta wiele firm jest również oznaczanie etykietami swoich pojemników. Ułatwia to wyszukiwanie kontenerów przy użyciu słów kluczowych, np. #kontener budowlany, #kontener magazynowy, #kontener na śmieci. Wielu menadżerów lokalizuje swoje mienie również po numerach lub nazwach danego zlecenia.

Nasze niezasilane moduły produkujemy w dwóch wersjach – standardowej i powiększonej, co odzwierciedla pojemność ich baterii. Aby zainstalować moduł ABAX Equipment Control, wystarczy zamontować go w bezpiecznym miejscu urządzenia, które chcesz monitorować.

Beata Kaniok-Jensen
www.abax.net.pl/Blog

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×