6 grudnia 2019

Logistyka » Produkty dla TSL

Bridgestone EMEA rozpoczyna współpracę Corporate Venture z Iris Capital

Bridgestone EMEA rozpoczyna współpracę Corporate Venture z Iris Capital
Celem projektu jest pozyskiwanie i wdrażanie nowych usług i technologii w zakresie mobilności.
Bridgestone Europe NV (Bridgestone), spółka zależna największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy w regionie EMEA oraz Iris Capital, wiodąca europejska spółka Venture Capital, ogłaszają nawiązanie współpracy typu Corporate Venture.

W obliczu rosnących potrzeb gospodarczych i technologicznych, szczególnie w obszarze mobilności, Bridgestone robi kolejny krok w kierunku przemiany z firmy oponiarskiej w lidera rozwiązań mobilnych. W tym celu, spółka wdraża nową strategię, której najważniejszym elementem będzie rozwój technologii cyfrowych. Dzięki temu, klienci i partnerzy Bridgestone będą mogli korzystać z wydajnych i praktycznych rozwiązań opartych na analizie danych.

Od 1986 roku Iris Capital inwestuje w spółki cyfrowe, które w istotny sposób zmieniają swoje branże: od rozwiązań typu SaaS (Software as a Service) i „Przemysł 4.0” po bezpieczeństwo i automatyzację produkcji. Start-upy finansowane przez Iris Capital, od początku swojej działalności do fazy wzrostu, wyznaczają kierunki rozwoju w swojej branży i zwiększają tempo globalnych przemian.

Przyszła mobilność i transformacja cyfrowa to kluczowe tematy dla całej branży motoryzacyjnej. W związku z tym Bridgestone i Iris Capital będą współpracowały, aby wspierać najlepszych przedsiębiorców doświadczeniem branżowym spółki Bridgestone oraz ekspertyzą firmy Iris Capital zdobytą w tworzeniu takich start-upów, jak Careem, Mojio, Mister Auto, Unu Motors i Cobi.


- W ciągu kilku ostatnich lat spółka Bridgestone dużo zainwestowała w transformację cyfrową, a zwłaszcza w rozwiązanie Digital Garage, otwartą platformę innowacji, za pomocą której przygotowano nowe możliwości gromadzenia danych z czujników, bezprzewodowej transmisji danych, platform i narzędzi analitycznych, a także wdrożyła serię rozwiązań i aplikacji cyfrowych, takich jak Mobox, FleetPulse i Bridgestone Connect - powiedział Paolo Ferrari, CEO i dyrektor generalny Bridgestone EMEA, - Corporate Venture z Iris Capital pozwoli nam na szybsze wdrożenie naszej strategii, a jednocześnie umożliwi wsparcie start-upów oraz eksplorowanie nowych i przełomowych modeli w ekosystemie mobilności.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×