21 stycznia 2020

Logistyka » Produkty dla TSL

Map&Guide base po polsku

Map&Guide base po polsku
Od niedawna dostępna jest polskojęzyczna wersja mapy cyfrowej Map&Guide w wersji „base” (Map&Guide base), dostępna w Internecie na stronie base.mapandguide.com. Ta mapa jest na bieżąco aktualizowana, posiada dane z całej Europy, uwzględniając takie szczegóły jak np. ulice jednokierunkowe. Te i inne funkcje pozwalają na pełną kontrolę kosztów transportu.
Jeżeli mapy cyfrowe - dysponujące możliwością planowania tras wraz z cenami przejazdów na podstawie opłat - nie są dostępne w Internecie, zmuszają przewoźnika do zadbania o aktualne taryfy – jeśli w ogólne są one dostępne dla systemu. Może zdarzyć się tak, że krótko po zakupie mapy z planowaniem tras, zmieniają się opłaty autostradowe. Map&Guide base jest na bieżąco aktualizowana. Zaraz po tym jak firma prowadząca płatne odcinki poinformuje o zmianach stawek opłat, zmiany te zostają bezpośrednio przejęte do danych taryfowych map&guide base. Nie ma więc problemu aktualizowania.
 
Dokładna kalkulacja kosztów
Dla często podróżujących oraz firm transportowych dokładna kalkulacja kosztów podróży jest decydująca dla konkurencyjności. Za pomocą map&guide base można obliczać najróżniejsze należności z tytułu opłat w całej Europie: wszystkie koszty korzystania z autostrad, dróg alpejskich, tuneli lub pozostałych dróg płatnych są uwzględnione przez map&guide base, o ile zostały podane do wiadomości przez administratora drogi.
W przeciwieństwie do „statycznych” programów do planowania tras (planerów podróży) albo budzących wątpliwości spisów, które często przy ich ukazaniu się mogą już nie zawierać najaktualniejszych stawek opłat, map&guide base zawsze sięga do najaktualniejszych danych o należnościach – bez potrzeby troszczenia się o to użytkownika. Koszty opłat określone przez map&guide base dają się w wielu przypadkach użyć jako dowód, jeśli np. z Toll Collect przewoźnik otrzyma błędne naliczenie opłat.
 

Kompatybilny
Użytkownicy systemu nawigacyjnego dla PocketPC, poprzez specjalny interfejs map&guide base mogą zaopatrzyć najpopularniejsze urządzenia nawigacyjne w dane do planowania trasy. Odbywa się to jedynie przez kliknięcie myszką. Te urządzenia to obecnie: map&guide navigator, Falk Navigator, MarcoPolo Mobile Navigator, TomTom oraz Navigon i Destinator.
Bywa, że wpisanie do systemu nawigacji adresu docelowego nie wystarczy, bo należy dojechać do konkretnej np. bramy w przedsiębiorstwie. Map&Guide base dysponuje takimi dokładnymi możliwościami dla PocketPC. Obecnie jest do dyspozycji kompensacja danych adresowych dla: Falk Navigator S.C., MarcoPolo Mobile Navigator, map&guide fleet navigator, map&guide truck navigator, TomTom Navigator 5, Navigon MobileNavigator 5, Destinator 6.
 
Bogactwo informacji
Map&Guide stale rozszerza rejony i miasta w całej Europie, dla których można korzystać z obliczania trasy nawet z dokładnością do numerów poszczególnych domów. A to może opłacać się bardziej niż można przypuszczać jeśli np. miejsce docelowe leży na bardzo długiej ulicy, która jest rozdzielona przez drogę szybkiego ruchu albo drogi jednokierunkowe.

Map&Guide base zawiera więcej niż pół miliona użytecznych informacji dodatkowych (tzw. Points of Interest) w całej Europie. Są to np. stacje benzynowe, dworce kolejowe, lotniska i przystanie promowe, parkingi, miejsca obsługi podróżnych i hotele, tereny targowe i obszary przemysłowe, osobliwości, jeziora i obiekty do spędzania wolnego czasu dla wypoczynku itd. Poza tym Map&Guide base wylicza odległości z uwzględnieniem dróg jednokierunkowych w całej Europie.
Większość zawartych informacji dodatkowych jest do dyspozycji w pakiecie podstawowym Map&guide base. Natomiast w pakiecie Premium można wybierać ponadto, jakie interesujące nas obiekty (Pionts of Interest) mają być wyświetlone, a jakie nie.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×