21 kwietnia 2018

Logistyka » Rodzaje kontenerów

Alternatywne wykorzystanie kontenerów

Alternatywne wykorzystanie kontenerówZdaniem eksperta
Rynek kontenerowy w Polsce radzi sobie znakomicie – ocenia Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA. W porównaniu do 2010 roku zanotowano 28% wzrost przeładunku w polskich portach kontenerowych, co dało ponad 1,35 mln TEU (kontenerów 20-stopowych). Jednak rynek kontenerów to nie tylko przeładunek, składowanie i transport. Zauważalnym trendem jest alternatywne wykorzystanie kontenerów transportowych do celów magazynowych lub jako zaplecza biurowe czy socjalne, a nawet kawiarnie czy kluby.
Z rozwiązań takich korzystają coraz częściej przedsiębiorcy z branży budowlanej, HoReCa czy też organizatorzy imprez masowych.


Miliony kontenerów w porcie

Zastosowanie kontenerów ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie mobilne, można z niego korzystać w dowolnie wybranym miejscu i bez problemu przenieść używając do transportu ciężarówki. Nie bez znaczenia jest też efektywność kosztowa. Wynajęcie kontenera, jako magazyn lub biuro w momencie zwiększonego zapotrzebowania na powierzchnię jest znacznie tańsze niż budowa i utrzymywanie dodatkowego budynku.
Ponadto, jest to rozwiązanie w zasięgu finansowym nie tylko dużych spółek, ale też małych firm rodzinnych czy przedsiębiorców indywidualnych.
Jest to coraz bardziej zauważalny trend rynkowy, na który odpowiada spółka Balticon, która oferuje nie tylko pełną obsługę depot, transport oraz serwis, ale także sprzedaż, wynajem i dzierżawę kontenerów, przeznaczonych zarówno do transportu morskiego, jak i będących uzupełnieniem zaplecza logistycznego dla firm z wielu branż.
Kontenery koleją z Gdańska do Kąt Wroclawskich

Kontener – chłodnia magazynowa
Na szczególną uwagę zasługują kontenery chłodnicze, które stanowią doskonałą alternatywę dla magazynów chłodniczych. Sprawdzają się przez cały rok, gdyż nowoczesne agregaty, zdolne są utrzymać temperaturę od -30°C do +30°C, pozwalają zmrozić lub odpowiednio schłodzić dany towar, w zależności od pory roku i potrzeb. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w kontenerach chłodniczych sprawiają, że są one energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Jednocześnie ich obsługa jest bardzo prosta – wystarczy podłączyć do prądu.
Kontenery chłodnicze stosowane są coraz szerzej m.in. przez centra krwiodawstwa, jako dodatkowe – potrzebne sezonowo – chłodnie do przechowywania krwi i produktów krwiopochodnych. Popularność zdobywają także w gastronomii, np. kiedy niezbędne jest chłodzenie dużej ilości żywności podczas imprez masowych, a warunki sprawiają, że niemożliwe lub nieopłacalne jest zbudowanie magazynu chłodniczego.
  |str. 1| 2 | Następna

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×