Piątek, 26 maja 2017     Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Lufthansa Cargo za e-listem przewozowym

Lufthansa Cargo za e-listem przewozowym
Air Waybills (eAWB) standard od 2015 r.
Lufthansa Cargo, jeden z największych przewoźników frachtu lotniczego podpisał umowę z International Air Transport Association (IATA), o jak najszybszym wprowadzeniu stosowania elektronicznych - lotniczych listów przewozowych tzw. eAWB.
Już w 2015 roku firma planuje całkowite przejście na obsługę transportu powietrznego z użyciem eAWB i obiecuje, że będzie ono standardem we wszystkich jej placówkach. Jak do tej pory Lufthansa Cargo zawarła porozumienie o stosowaniu eAWB z ponad 60. swoimi klientami.


Jest to o tyle dla nich wygodne, że spedytorzy muszą podpisać tylko jedną umowę z IATA, aby uzyskać akceptację od wielu przewoźników dla ich eAWB, bez konieczności podpisywania wielu umów dwustronnych..
Wszyscy sygnatariusze tego porozumienia są następnie automatycznie wpisani na listę uprawnionych podmiotów do korzystania z eAWB zgodnie z przepisami IATA.
Umowa precyzuje zasady stosowania eAWB "w świadczeniu kompleksowych usług frachtu lotniczego”. Określa także warunki współpracy między przewoźnikami i spedytorami w zgodzie z przepisami IATA.
jagr./Daily Shipping News
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?