18 sierpnia 2017

SSE » SSE

Strefa magnesem inwestycyjnym

Strefa magnesem inwestycyjnym  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” po raz kolejny została doceniona w prestiżowym rankingu fDi Magazine. W plebiscycie „Global Free Zones of the Year” została wyróżniona jako miejsce inwestycyjne szczególnie polecane w Europie. Zauważono również zaangażowanie spółki w budowę gotowych obiektów dla przedsiębiorców oraz modernizację infrastruktury pod potrzeby inwestorów.
Ranking „fDi Global Free Zones of the Year” wyróżnia najlepsze strefy ekonomiczne z całego świata.
Wzięło w nim udział 76 podmiotów, w tym m. in. strefy z Emiratów Arabskich, Chin, Maroka, Brazylii czy Stanów Zjednoczonych.  Jury oceniło każdą lokację, wyróżniając miejsca godne inwestowania zarówno pod kątem regionalnym, jak i polecane dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna została doceniona jako miejsce szczególnie atrakcyjne inwestycyjnie w skali europejskiej. Na taki wynik miały wpływ między innymi lokalizacje terenów blisko czeskiej i niemieckiej granicy, dostęp do dróg ekspresowych i autostrad oraz bliskość portów lotniczych i dużych aglomeracji miejskich.
WSSE nagrodzono także za projekty, które ułatwiają przedsiębiorcom decyzje o inwestycji. W 2014 roku wałbrzyska strefa wybudowała 4 hale przemysłowe pod wynajem. Pilotażowy program zakończył się sukcesem – wszystkie obiekty zostały zagospodarowane przez przedsiębiorców. W tym roku rozpoczęto budowę kolejnych dwóch hal, które powinny zostać ukończone na wiosnę przyszłego roku. W planach spółki jest budowa kolejnych.
Strefa inwestowała również w rozwój infrastruktury podnoszącej atrakcyjność terenów. W Wałbrzychu wyrównany został grunt pod kolejne inwestycje oraz przygotowane pomieszczenia biurowe pod wynajem. W Sycowie i Nowej Rudzie wybudowana została droga. W Kłodzku „INVEST-PARK” współfinansował wykonanie kanalizacji deszczowej. Największym projektem było jednak przygotowanie około 330 ha gruntu we Wrześni, gdzie obecnie powstaje fabryka Volkswagena, a strefa buduje m. in. parkingi, drogę oraz kolejną halę.
- Jestem dumna, że wałbrzyska strefa otrzymała wysokie noty w tym prestiżowym rankingu. Tym bardziej, że nie jest to pierwsze wyróżnienie jakie dostaliśmy od fDi Magazine. W poprzednim roku doceniono nas za jakość i kompleksowość obsługi przedsiębiorców. Wcześniej zostaliśmy uznani za 4-te w Europie i 22-gie na świecie najatrakcyjniejsze miejsce inwestycyjne – podkreśla Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.

Wałbrzyska Strefa to największa z 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Obejmuje blisko 3000 ha gruntu. W WSSE działa obecnie 180 firm, które zainwestowały prawie 20 mld złotych i stworzyły 40,3 tys. miejsc pracy. Na jej terenach prowadzą działalność światowe koncerny, takie jak Mondelez, 3M, Toyota, IBM, czy Electrolux. Ponad 30% firm to przedsiębiorstwa z polskim kapitałem, m. in. Cersanit, Oleofarm, Sonel, Krispol oraz PZ Stelmach. Około 40% inwestorów stanowią mikro, małe i  średnie firmy.

Jacek Serdeczny
departament komunikacji i marketingu WSSE Invest Park

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×