Wtorek, 23 maja 2017     Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Okna i rolety z Komornik

Okna i rolety z Komornik ... zakład firmy Schweiker zainaugurował działalność
W Komornikach ruszyła produkcja okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium. Najnowszy zakład produkcyjny przedsiębiorstwa Schweiker powstał na działce o powierzchni 5 ha położonej w Podstrefie Środa Śląska Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Do nowego zakładu przeniesiona została produkcja m.in. z fabryki koncernu w Długołęce. W nowym zakładzie powstały linie produkcyjne o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili. W fabryce będą produkowane również systemy roletowe oraz drzwi. Pracę w zakładzie znalazło początkowo 30 osób. Władze firmy planują kolejną rekrutację i uruchomienie następnej linii produkcyjnej.


Kolejne miejsca pracy w wałbrzyskiej strefie

To największa inwestycja firmy Schweiker w ponad 80-letniej historii przedsiębiorstwa ukończona. Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Do nowego zakładu przeniesiona została produkcja m.in. z fabryki koncernu w Długołęce. Inwestycja niemieckiego koncernu pochłonęła kilkadziesiąt milionów złotych. Zanim zakład rozpoczął seryjną produkcję konieczne było przeprowadzenie dużej operacji logistycznej polegającej na przeniesieniu części sprzętu i materiałów z dotychczasowej siedziby firmy w Długołęce.
X Polecamy artykuł:
Zatrzymane Audi w Grzechotkach

jagr./LSSE
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?