24 maja 2018

SSE » SSE

Pół miliona na nową drogę w podstrefie Suwałki

Pół miliona na nową drogę w podstrefie SuwałkiPo prawie dekadzie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A wznowiła inwestycje infrastrukturalne w podstrefie Suwałki. W ubiegłym roku ulica Brylantowa, teraz Turkusowa doczekała się budowy
A chodzi o odcinek od ulicy Szafirowej do Brylantowej. Na końcu, której swoją siedzibę mają producenci: okien Twin Glass oraz ramek dla IKEA Padma 3.0. Przy Turkusowej nową halę stawia właśnie producent listew przypodłogowych – firma Salag.
Budowa odcinka drogi rozpoczęła się już latem. Na pierwszym odcinku wykonano sieć kanalizacji deszczowej i właśnie zakończyły się tam prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej.  Ten etap inwestycji pochłonął już ponad pół miliona złotych. 


Okna na świat i do zamków krzyżackich

- Dla spółki, która niedawno wyszła z kryzysu takie inwestycje z pewnością są nie lada dużym obciążeniem finansowym. Jednak budowanie nowej infrastruktury jest niezbędne, bo bez niej nie mamy co marzyć o kolejnych inwestycjach i nowych miejscach pracy – przekonuje Robert Żyliński, prezes SSSE S.A.
Budowa ulicy Turkusowej umożliwi dojazd do przeszło 3,5 hektara terenów inwestycyjnych, na których kolejni przedsiębiorcy będą mogli inwestować i cieszyć się z wysokich ulg w podatku dochodowym.
To druga w ostatnim czasie wybudowana droga w suwalskiej podstrefie. Niedawno za blisko milion złotych powstała część ulicy Brylantowej. Wcześniej tak duże inwestycję w Suwałkach spółka realizowała 10 lat temu. W sumie przez blisko 20 lat istnienia spółka wybudowała na swoich terenach infrastrukturę wartą przeszło 23 mln zł.
Suwalska SSE to do niedawna siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha. W październiku 2015 r. suwalska strefa ekonomiczna poszerzyła się o kolejne tereny inwestycyjne. Dzięki temu do dyspozycji inwestorów będzie więcej o blisko 260 ha. Strefa urosła więc do 635 hektarów. Teraz, poza wspomnianymi, obejmuje również tereny gmin: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, a także Ostrów Mazowiecką, Olecko i Zabłudów oraz kolejne tereny w Suwałkach, Grajewie i w Białymstoku.
W strefie działa 94 firm, które zatrudniają ponad 7,6 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,4 mld zł.
Ewa Sokólska
rzecznik prasowy SSSE S.A

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×