25 kwietnia 2018

SSE » SSE

Zapowiedź nowej austriackiej inwestycji w Polsce

Zapowiedź nowej austriackiej inwestycji w PolsceFirma Guardi Rudolf Czapek Metallbau GesmbH, która produkuje najwyższej jakości aluminiowe ogrodzenia, bramy, balustrady i wiaty garażowe zapowiada nowe inwestycje w Polsce.
Produkty z aluminium częściowo wytwarzane są przez austriackie przedsiębiorstwa dla Guardi, ale głównie w polskich zakładach w Jaśle, będących spółką córką tutejszej firmy. Zatrudniają one aktualnie ok. 320 pracowników. Surowiec jest w dużej części dokupywany w Austrii, jego przetworzenie w docelowy produkt – w Polsce.
Założyciel firmy Rudolf Czapek ocenia, że - polscy pracownicy mają świadomość wysokiej jakości produktów i są bardzo surowi w odniesieniu do przestrzegania norm. Bardzo dobrze funkcjonuje też system szkolnictwa. Polska jest dla mnie nowymi Niemcami.


Donaldson rozpoczął produkcję filtrów w Skarbimierzu

W tym i przyszłym właściciel Guardi chce zainwestować 5 mln euro, by zoptymalizować produkcję w swoim zakładzie. Procesy będą automatyzowane maszynami oraz po części robotami. Przewiduje się, że optymalizacja potrwa do połowy 2016 r.
W segmencie ogrodzeń aluminiowych dla sektora prywatnego Guardi należy obok firmy Brix z Burgenland do lidera w branży. Obok oddziału w Polsce posiada ich siedem w Austrii oraz w Szwajcarii, Słowenii i w Niemczech. W 2014 r. Guardi zatrudniał łącznie 420 pracowników (80 w Austrii); obroty wyniosły ok. 26 mln euro, a na 20115 r. przewiduje się, że wzrosną do niemal 30 mln euro.
jagr./WPHI w Wiedniu

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×