23 czerwca 2018

SSE » SSE

Pierwsze zezwolenie w suwalskiej SSE w 2016 r.

Pierwsze zezwolenie w suwalskiej SSE w 2016 r.Niedawno Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna otworzyła oferty na zakup nowych terenów inwestycyjnych w Białymstoku i Łomży. Teraz wydała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej: dla firm Cezar Nord Plast z Suwałk.
5,85 mln zł zainwestuje Cezar Nord Plast, który jest producentem wyrobów z tworzyw sztucznych, głównie podkładów pod panele podłogowe. Firma zobowiązała się zrealizować inwestycję do połowy 2017 r. W firmie Cezar Nord Plast pracuje 48 osób. W związku z zezwoleniem przedsiębiorca zobowiązał się zatrudnić kolejnych czterech. Inwestor oświadczył w złożonej ofercie, że cała inwestycja polegać będzie na dywersyfikacji produkcji zakładu istniejącego przez wprowadzenie nowych produktów uprzednio nieprodukowanych w zakładzie takich jak regranulaty tworzyw sztucznych z zakupionych odpadów i surowców wtórnych.


Suwalska SSE: nowe inwestycje

Każda reinwestycja cieszy, bo świadczy nie tylko o dużej kreatywności naszych przedsiębiorców, ale także o dobrym klimacie inwestycyjnym jakim oferuje suwalska strefa ekonomiczna – powiedział Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Dziś w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa przeszło 90 firm, które zatrudniają 6,5 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,1 mld zł. Do niedawna SSSE w swojej ofercie miała siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha. W październiku 2015 r. ten wachlarz możliwości inwestycyjnych poszerzył się o blisko 260 ha więcej. Strefa urosła więc do 635 hektarów. Poza wspomnianymi, obejmuje również tereny gmin: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, a także Ostrów Mazowiecką, Olecko i Zabłudów oraz kolejne tereny w Suwałkach, Białymstoku i Grajewie.
X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii


Ewa Sokólska
rzecznik prasowy SSEE

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×