28 lipca 2017

SSE » SSE

Pierwsze zezwolenie w suwalskiej SSE w 2016 r.

Pierwsze zezwolenie w suwalskiej SSE w 2016 r.Niedawno Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna otworzyła oferty na zakup nowych terenów inwestycyjnych w Białymstoku i Łomży. Teraz wydała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej: dla firm Cezar Nord Plast z Suwałk.
5,85 mln zł zainwestuje Cezar Nord Plast, który jest producentem wyrobów z tworzyw sztucznych, głównie podkładów pod panele podłogowe. Firma zobowiązała się zrealizować inwestycję do połowy 2017 r. W firmie Cezar Nord Plast pracuje 48 osób. W związku z zezwoleniem przedsiębiorca zobowiązał się zatrudnić kolejnych czterech. Inwestor oświadczył w złożonej ofercie, że cała inwestycja polegać będzie na dywersyfikacji produkcji zakładu istniejącego przez wprowadzenie nowych produktów uprzednio nieprodukowanych w zakładzie takich jak regranulaty tworzyw sztucznych z zakupionych odpadów i surowców wtórnych.


Suwalska SSE: nowe inwestycje

Każda reinwestycja cieszy, bo świadczy nie tylko o dużej kreatywności naszych przedsiębiorców, ale także o dobrym klimacie inwestycyjnym jakim oferuje suwalska strefa ekonomiczna – powiedział Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Dziś w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa przeszło 90 firm, które zatrudniają 6,5 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,1 mld zł. Do niedawna SSSE w swojej ofercie miała siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha. W październiku 2015 r. ten wachlarz możliwości inwestycyjnych poszerzył się o blisko 260 ha więcej. Strefa urosła więc do 635 hektarów. Poza wspomnianymi, obejmuje również tereny gmin: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, a także Ostrów Mazowiecką, Olecko i Zabłudów oraz kolejne tereny w Suwałkach, Białymstoku i Grajewie.

Ewa Sokólska
rzecznik prasowy SSEE

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×