23 czerwca 2018

SSE » SSE

Kolejne zezwolenie w suwalskiej strefie

Kolejne zezwolenie w suwalskiej strefie PIKO BIS z Suwałk otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To pierwsza w tym roku firma z branży spożywczej, która postanowiła zainwestować w Podstrefie Suwałki. Przedsiębiorca będzie rozwijał swoją dotychczasową działalność gospodarczą związaną z przetwórstwem mięsa. 
Przedsiębiorca zatrudni dziesięć osób, a wartość inwestycji wyniesie 3,224 mln zł. Planowane jej zakończenie to 31 grudnia 2017 r
- Branża spożywcza, to wiodąca branża w regionie północno-wschodniej Polski, a teraz coraz więcej przedsiębiorstw zainteresowanych jest inwestowaniem w strefie ekonomicznej. O podobnym profilu od lat jest z nami chociażby znany Mispol – powiedział Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
- 2015 r. był rokiem bardzo korzystnym dla SSSE, ale przede wszystkim to rok historycznego powiększenia SSSE o 260 ha,  w tym 4 inwestycji prywatnych, bardzo znaczących dla regionu, bo rzędu 500 mln zł . To był rok zbudowania dobrego portfela inwestycji na 2016 r. I pierwsze tego efekty już widać. Nowy rok obfituje w ilość wydawanych zezwoleń i w mnogość rozmów z przedsiębiorcami, którzy planują kolejne inwestycje. Bardzo korzystnie pod względem inwestycyjnym zapowiada się wiosna – dodaje Robert Żyliński.
To czwarte w tym roku zezwolenie wydane przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną. W najbliższych tygodniach spodziewanych jest kolejnych pięć. 
O SSSE S.A.
Dziś w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa 91 firm, które zatrudniają 6,5 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,1 mld zł. Do niedawna SSSE w swojej ofercie miała siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha.
W październiku 2015 r. ten wachlarz możliwości inwestycyjnych poszerzył się o blisko 260 ha więcej. Strefa urosła więc do 635 hektarów. Poza wspomnianymi, obejmuje również tereny gmin: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, a także Ostrów Mazowiecką, Olecko i Zabłudów oraz kolejne tereny w Suwałkach, Białymstoku i Grajewie.

Ewa Sokólska
rzecznik prasowy SSSE S.A

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×