28 lipca 2017

SSE » SSE

Kolejne zezwolenie w suwalskiej strefie

Kolejne zezwolenie w suwalskiej strefie PIKO BIS z Suwałk otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To pierwsza w tym roku firma z branży spożywczej, która postanowiła zainwestować w Podstrefie Suwałki. Przedsiębiorca będzie rozwijał swoją dotychczasową działalność gospodarczą związaną z przetwórstwem mięsa. 
Przedsiębiorca zatrudni dziesięć osób, a wartość inwestycji wyniesie 3,224 mln zł. Planowane jej zakończenie to 31 grudnia 2017 r
- Branża spożywcza, to wiodąca branża w regionie północno-wschodniej Polski, a teraz coraz więcej przedsiębiorstw zainteresowanych jest inwestowaniem w strefie ekonomicznej. O podobnym profilu od lat jest z nami chociażby znany Mispol – powiedział Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
- 2015 r. był rokiem bardzo korzystnym dla SSSE, ale przede wszystkim to rok historycznego powiększenia SSSE o 260 ha,  w tym 4 inwestycji prywatnych, bardzo znaczących dla regionu, bo rzędu 500 mln zł . To był rok zbudowania dobrego portfela inwestycji na 2016 r. I pierwsze tego efekty już widać. Nowy rok obfituje w ilość wydawanych zezwoleń i w mnogość rozmów z przedsiębiorcami, którzy planują kolejne inwestycje. Bardzo korzystnie pod względem inwestycyjnym zapowiada się wiosna – dodaje Robert Żyliński.
To czwarte w tym roku zezwolenie wydane przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną. W najbliższych tygodniach spodziewanych jest kolejnych pięć. 
O SSSE S.A.
Dziś w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa 91 firm, które zatrudniają 6,5 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,1 mld zł. Do niedawna SSSE w swojej ofercie miała siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha.
W październiku 2015 r. ten wachlarz możliwości inwestycyjnych poszerzył się o blisko 260 ha więcej. Strefa urosła więc do 635 hektarów. Poza wspomnianymi, obejmuje również tereny gmin: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, a także Ostrów Mazowiecką, Olecko i Zabłudów oraz kolejne tereny w Suwałkach, Białymstoku i Grajewie.

Ewa Sokólska
rzecznik prasowy SSSE S.A

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×