23 czerwca 2018

SSE » SSE

Pentair i nowe miejsca pracy

Pentair i nowe miejsca pracyNawet 250 osób znajdzie zatrudnienie w nowej hali produkcyjnej firmy Pantair Poland. To już drugi obiekt amerykańskiego koncernu w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W całej fabryce zatrudnienie powinno wzrosnąć do około 400 pracowników.
Pentair Poland to jeden z liderów w dziedzinie produkcji szaf i obudów dla przemysłu maszynowego, elektrycznego, elektronicznego i IT. Jest częścią amerykańskiego koncernu Pentair Technical Solutions. Firma obecna jest w Dzierżoniowie od 2007 roku. Niespełna dwa lata temu zdecydowała się na rozbudowę fabryki. 
- Dziewięć lat temu uruchamialiśmy produkcję z pomocą naszych partnerów z Niemiec i Francji. Szybko okazało się jednak, że polski zespół doskonale radzi sobie samodzielnie. Jestem przekonany, że mając tak wykwalifikowanych pracowników, możemy patrzeć spokojnie w przyszłość i podejmować nowe wyzwania – podkreślił podczas uroczystości otwarcia nowej hali Shankar Annamalai, wiceprezes Pentair Technical Solutions.
Drugi zakład firmy wraz z pomieszczeniami biurowymi posiada powierzchnię 16 000 m kw. Koszt inwestycji wyniósł około 50 mln zł. Aktualnie trwa wyposażanie hali w nowe maszyny. Sukcesywnie przybywać będzie kolejnych linii produkcyjnych, które wzbogacą ofertę Pentair Poland.
- Zaczynaliśmy od produkcji szaf telekomunikacyjnych, następnie wprowadziliśmy obudowy dla przemysłu elektronicznego i elektrycznego. Wciąż rozwijamy ten asortyment. Chcemy wprowadzić jednak również nowe produkty. Będą to kable grzejne oraz zintegrowane obudowy do pomiarów termicznych – wymieniał Paweł Celmer, dyrektor Pentair Poland. - W ten sposób staniemy się jedynym na świecie zakładem koncernu, który wytwarza pełną gamę naszych produktów – podkreślił.
Dzięki inwestycji, w ciągu najbliższych pięciu lat, zatrudnienie w Pantair Poland znajdzie około 250 osób. Firma poszukuje przede wszystkim inżynierów, operatorów maszyn CNC oraz monterów. 
- Nowa inwestycja oraz miejsca pracy świadczą zarówno o potencjale firmy, jak i Dzierżoniowa. To jedna z największych lokalizacji wałbrzyskiej strefy. Te tereny wybrało już 17 firm, które łącznie zatrudniają ponad 2200 osób i zainwestowały blisko 780 mln złotych – podkreśla Tomasz Jakacki, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
X Polecamy artykuł:
Ivan Hofmann nowym CEO GLS w USA

WSSE buduje w Dzierżoniowie halę produkcyjną, która już w maju powinna zostać udostępniona inwestorom pod wynajem. Wciąż dostępnych jest ponad 35 ha gruntu objętego ulgami podatkowymi. Obecnie toczą się rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami zainteresowanymi nowymi inwestycjami.
- Na początku lat 90-tych bezrobocie w Dzierżoniowie przekraczało 50%. Powstanie strefy ekonomicznej było przełomowym momentem. Miasto odbiło się od dna i zaczęło się sukcesywnie rozwijać. Dzisiaj strefa jest jego motorem napędowym – przyznaje Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Jacek Serdeczny
Departament Komunikacji i Marketingu
WSSE Invest-Park

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×