Środa, 29 marca 2017     Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Nowa fabryka w Sieradzu

Nowa fabryka w Sieradzu... i nowe miejsca pracy
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Sieradzu wmurowano kamień węgielny pod nową fabrykę płytek ceramicznych. To inwestycja za ok. 135 mln zł, która da pracę ponad stu osobom.
Powstająca fabryka będzie produkowała płytki ceramiczne wielkoformatowe. W zakładzie zostanie zastosowana innowacyjna metoda formowania płyt w sposób ciągły. Nowy zakład produkcyjny Grupy Tubądzin powstaje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie Sieradz-Zapusta na terenie o powierzchni 7 hektarów. Sieradzka fabryka - jak zapowiada inwestor Grupa Tubądzin - będzie produkowała około 3 milionów płytek ceramicznych rocznie.


Nowi inwestorzy w podstrefie Białystok

Wielkoformatowe płytki przeznaczone będą na ściany, podłogi oraz elewacje budynków. Płyty formowane będą w sposób ciągły walcami, a nie - jak obecnie - w prawie wszystkich fabrykach na świecie - poprzez prasowanie. Ta innowacja pozwoli na uzyskanie najwyższych parametrów jakościowych płytek oraz przyczyni się do obniżenia zużycia gazu ziemnego i, co za tym idzie, ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Produkcja ma ruszyć już jesienią tego roku.
X Polecamy artykuł:
BTS dla Velvet CARE

jagr./MIB
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?