19 czerwca 2018

SSE » SSE

Zamień swój pomysł w biznes

Zamień swój pomysł w biznes Jeśli nie ukończyłeś 35 roku życia, masz pomysł na innowacyjny biznes i marzysz o własnej firmie, ale nie wiesz od czego zacząć – zgłoś się do Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach. Tylko do końca maja możesz ubiegać się tam o wsparcie Twojego pomysłu w ramach projektu Platforma Startowa dla nowych pomysłów „Hub of Talents”
(HoT) to wspólny projekt technoparków z woj.: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Głównym jego założeniem jest umożliwienie młodym ludziom łatwiejszego i szybszego dostępu do realizacji innowacyjnego pomysłu.
- W ramach działania (1.1.1. i 1.1.2.PO PW) z pewnością fabryki postawić się nie da. Ale można już opracować model biznesowy, zabezpieczyć wartość intelektualną i stworzyć prototyp innowacyjnego produktu lub usługi. I dopiero mając takie zaplecze można bez obaw poszukać pieniędzy na budowę zakładu na przykład na wolnym rynku
– mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.
„Hub of Talents” to projekt, który jest realizowany wspólnie z sześcioma parkami technologicznymi w miastach z północno-wschodniej Polski: w Suwałkach, Białymstoku, Elblągu, Ełku, Łomży, Olsztynie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na zgłoszenia innowacyjnych usług bądź produktów czeka do końca maja 2016.
To pierwszy etap podczas, którego młody przedsiębiorca uzyska wsparcie mentorskie, doradcze oraz na rozwój pomysłu. W drugim etapie, który zakończy się pod koniec czerwca, można ubiegać się o finansowanie w wysokości 200 tyś euro.
- Dopiero mając dopracowany innowacyjny produkt bądź usługę i przygotowany model biznesowy, można ubiegać się o bezzwrotną dotację na wejście na rynek i początkową fazę funkcjonowania startupu w wysokości do nawet 200 tys. euro – wyjaśnia Rafał Peszka i dodaje, że to nie jedyna forma wsparcia jaką deklaruje młodym pomysłodawcom suwalski Park. – To cały szereg szkoleń, warsztatów, indywidualne doradztwo, obsługa księgowa i prawna, doradztwo podatkowe oraz wsparcie marketingowe.
W sumie na ten cel przeznaczono 7,2 mln zł. Środki pochodzą z UE z programu dedykowanego dla Polski Wschodniej.

Więcej informacji oraz rekrutacja na stronie: startupplatforms.gov.pl

Park Naukowo-Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach powstał, by umożliwić rozwój młodym przedsiębiorstwom, które działają w obszarze nowych technologii, opierając się na wynikach prac naukowych, badaniach własnych, zaawansowanych analizach i dostępie do specjalistycznej aparatury. Pierwsze firmy w nowej siedzibie suwalskiego parku wprowadziły się pod koniec 2012 r. Dziś zlokalizowanych jest tam już 45 przedsiębiorstw, 9 w ramach wirtualnego biura. W sumie we wszystkich firmach zatrudnionych jest ok. 220 pracowników.
Suwalski Park to nie tylko innowacyjne laboratoria, sale konferencyjno-wystawiennicze, ale również doskonale przygotowane pod inwestycje tereny (ok. 5 ha). Podzielone na działki, zlokalizowane są przy jednej z głównych arterii Suwałk.

Ewa Sokólska

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×