28 lipca 2017

SSE » SSE

Zamień swój pomysł w biznes

Zamień swój pomysł w biznes Jeśli nie ukończyłeś 35 roku życia, masz pomysł na innowacyjny biznes i marzysz o własnej firmie, ale nie wiesz od czego zacząć – zgłoś się do Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach. Tylko do końca maja możesz ubiegać się tam o wsparcie Twojego pomysłu w ramach projektu Platforma Startowa dla nowych pomysłów „Hub of Talents”
(HoT) to wspólny projekt technoparków z woj.: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Głównym jego założeniem jest umożliwienie młodym ludziom łatwiejszego i szybszego dostępu do realizacji innowacyjnego pomysłu.
- W ramach działania (1.1.1. i 1.1.2.PO PW) z pewnością fabryki postawić się nie da. Ale można już opracować model biznesowy, zabezpieczyć wartość intelektualną i stworzyć prototyp innowacyjnego produktu lub usługi. I dopiero mając takie zaplecze można bez obaw poszukać pieniędzy na budowę zakładu na przykład na wolnym rynku
– mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.
„Hub of Talents” to projekt, który jest realizowany wspólnie z sześcioma parkami technologicznymi w miastach z północno-wschodniej Polski: w Suwałkach, Białymstoku, Elblągu, Ełku, Łomży, Olsztynie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na zgłoszenia innowacyjnych usług bądź produktów czeka do końca maja 2016.
To pierwszy etap podczas, którego młody przedsiębiorca uzyska wsparcie mentorskie, doradcze oraz na rozwój pomysłu. W drugim etapie, który zakończy się pod koniec czerwca, można ubiegać się o finansowanie w wysokości 200 tyś euro.
- Dopiero mając dopracowany innowacyjny produkt bądź usługę i przygotowany model biznesowy, można ubiegać się o bezzwrotną dotację na wejście na rynek i początkową fazę funkcjonowania startupu w wysokości do nawet 200 tys. euro – wyjaśnia Rafał Peszka i dodaje, że to nie jedyna forma wsparcia jaką deklaruje młodym pomysłodawcom suwalski Park. – To cały szereg szkoleń, warsztatów, indywidualne doradztwo, obsługa księgowa i prawna, doradztwo podatkowe oraz wsparcie marketingowe.
W sumie na ten cel przeznaczono 7,2 mln zł. Środki pochodzą z UE z programu dedykowanego dla Polski Wschodniej.

Więcej informacji oraz rekrutacja na stronie: startupplatforms.gov.pl

Park Naukowo-Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach powstał, by umożliwić rozwój młodym przedsiębiorstwom, które działają w obszarze nowych technologii, opierając się na wynikach prac naukowych, badaniach własnych, zaawansowanych analizach i dostępie do specjalistycznej aparatury. Pierwsze firmy w nowej siedzibie suwalskiego parku wprowadziły się pod koniec 2012 r. Dziś zlokalizowanych jest tam już 45 przedsiębiorstw, 9 w ramach wirtualnego biura. W sumie we wszystkich firmach zatrudnionych jest ok. 220 pracowników.
Suwalski Park to nie tylko innowacyjne laboratoria, sale konferencyjno-wystawiennicze, ale również doskonale przygotowane pod inwestycje tereny (ok. 5 ha). Podzielone na działki, zlokalizowane są przy jednej z głównych arterii Suwałk.

Ewa Sokólska

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×