23 czerwca 2018

SSE » SSE

Międzynarodowa Konferencja Branży Surowców Wtórnych

Międzynarodowa Konferencja Branży Surowców WtórnychPonad 100 uczestników z Litwy, którzy zajmują się szeroko pojętą gospodarką odpadami przyjedzie do Suwałk, w celu nawiązania współpracy z polskimi firmami, przy okazji organizowanej Międzynarodowej Konferencji Branży Surowców Wtórnych. To pierwsze takie wydarzenie.
- To spotkanie rzeczywiście można nazwać precedensem. Jestem jednak przekonany, że okaże się strzałem w dziesiątkę i świetną formą pozyskania partnerów w biznesie zarówno dla jednej jak i drugiej strony – mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska – Wschód w Suwałkach.
Powodem, dla którego litewscy partnerzy zdecydowali się przyjechać do Suwałk jest m.in. zainteresowanie zmieniającym się kierunkiem polityki odpadami w Polsce oraz rozwiązania wprowadzane przez polskie firmy w obszarze selektywnej zbiórki odpadami.
Organizowane wydarzenie to doskonała okazja do pozyskania partnerów biznesowych oraz do wymiany doświadczeń obu stron. Oprócz dużych firm trudniących się zbiórką odpadów, do Suwałk przyjadą również przedsiębiorcy zajmujący się odzyskiwaniem ogumienia, elektroniki, papieru czy plastiku oraz firmy oferujące technologie w tym obszarze.
– Poza dużymi firmami zajmującymi się zbiórką odpadów, do Suwałk przyjadą również przedsiębiorcy, specjalizujący się w konkretnym bardzo wąskim działaniu np. przerabiają odpady gumowe, elektroniczne, papierowe czy plastikowe. To wyjątkowa okazja, aby spotkać w jednym miejscu reprezentantów wszystkich litewskich firm odpowiedzialnych za selekcję odpadów. Dlatego warto być w tym dniu w naszym Parku – dodaje Rafał Peszka.
Do wzięcia udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Środowiska Republiki Litewskiej, Ministerstwa Środowiska RP, przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciel Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.
Konferencja odbędzie się 29 września 2016r. i zakończona zostanie panelami tematycznymi oraz giełdą kontaktów. Organizatorem wydarzenia jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Litewskich Regionalnych Ośrodków Gospodarki Odpadami. Wstęp wolny.
Ewa Sokólska
ds. promocji i PR
Park Naukowo-Technologiczny
Polska-Wschód w Suwałkach

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×