24 maja 2018

Strefa Małej Przedsiębiorczości - Kamienna Góra, nie taka mała


Już ponad 40 firm uruchomiło działalność gospodarczą lub jest w trakcie inwestycji na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Zainwestowane środki przekroczyły 1,2 mld zł, a liczba zatrudnionych osiągnęła 6 tys. osób. Strefa wciąż otwiera nowe możliwości przed firmami, które chcą prowadzić biznes w Jeleniej Górze.
– Strefa daje ulgi, które przekładają się na wymierne korzyści. Nie płacimy podatku dochodowego, dzięki czemu już niebawem zwiększymy nasze możliwości produkcyjne. Cieszy nas także mała rotacja kadry, co oznacza, że nasza firma liczy się na rynku pracy –- mówi Gabriela Stępień, dyrektor ds. administracyjno-handlowych Dr. Schneider
Firma Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. funkcjonuje w kamiennogórskiej strefie (Janowice Wielkie) od 2006 roku. To liczący się producent elementów wyposażenia samochodów. Na inwestycje zdecydowali się także m.in. producenci: przypraw Appetita spółka Ziołopex (Nowogrodziec), mebli Bo – Wa – De 2 (Kamienna Góra), pasów bezpieczeństwa Takata Petri Parts Polska (Krzeszów), płytek ceramicznych Ceramika Marconi (Piechowice), części i akcesoriów do samochodów Autocam Poland (Kamienna Góra), wyrobów papierniczych Wepa Professional (Piechowice).
Teraz stolica Karkonoszy (Jelenia Góra) oferuje atrakcyjnie położone działki w rejonie ulic Spółdzielczej i Objazdowej na terenie projektowanej dzielnicy przemysłowej, które włączono do podstrefy Kamienna Góra.
– Na inwestorów czekają niezabudowane kompleksy gruntów o łącznej powierzchni 9,5 ha. Tereny, którymi dysponujemy, znajdują się w zasięgu sieci elektroenergetycznej, gazowej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Dostępność komunikacyjna tych terenów poprawi się wkrótce, gdyż wybudowane zostaną nowe odcinki dróg w tym rejonie miasta – mówi prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski.
Każdego traktujemy indywidualnie – mówi Szymon Madera, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. – Wspomagamy inwestora na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie jest skomplikowaną procedurą. Pomagamy przy rekrutacji fachowej kadry. Korzystamy z pomocy wyspecjalizowanych firm zajmujących się rekrutacją, współpracujemy z Powiatowymi Urzędami Pracy, organizujemy spotkania z poszukującymi pracy. Działając wspólnie z samorządami staramy się zapewnić inwestorom niezbędną infrastrukturę techniczną tak, aby planowane procesy inwestycyjne mogły być jak najsprawniej zrealizowane. Wszystko, co robimy służy temu, aby nasi przedsiębiorcy mogli inwestować efektywniej. (ebi./paiz))
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×