24 maja 2018

Japończycy inwestują w Kamiennogórskiej SSE


Japońska firma motoryzacyjna TBAI inwestuje w Polsce
Japońska firma motoryzacyjna zainwestowała w Nowogrodźcu - Wykrotach. Na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości uroczyście rozpoczęła się budowa nowej fabryki TBAI Poland. Jest to pierwsza inwestycja tej spółki w Unii Europejskiej. Na przygotowanym już terenie o powierzchni 8 ha lada dzień powstanie pierwsza konstrukcja. Zostanie tu wybudowany kompleks produkcyjny, składający się między innymi z tłoczni, lakierni, spawalni, krajalni i szwalni.
[ban]
Będzie praca, powstają nowe fabryki
Począwszy od czerwca 2011 roku nowa spółka zamierza produkować rocznie 280 tys. ram oraz pokryć siedzeń samochodowych. Będzie je dostarczać do montowni należących do grupy Toyota Boshoku w Europie.
Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej SSE uznała tę inwestycję za jeden z ważniejszych projektów, realizowanych w strefie. Japończycy zainwestują tu 120 mln zł. - Powstanie jedna z największych inwestycji nie tylko naszej strefy, ale całego regionu - powiedziała prezes Iwona Krawczyk.

Strefa Małej Przedsiębiorczości - Kamienna Góra, nie taka mała
Prezes zarządu TBAI Poland, Masaki Suzuki powiedział: - Dziś mamy dopiero zalążek naszych zamierzeń. Połączymy najnowocześniejsze technologie. Dostarczymy naszym klientom z całego świata produkty o najwyższej jakości, w dodatku w przystępnej cenie. TBAI zapowiada utworzenie 420 miejsc prasy. Japończycy podkreślają, że wiążą przyszłość swojej firmy z Nowogrodźcem. Zapowiedzi te spotkały się z zadowoleniem ze strony władz miasta.
bard/Kamiennogórska SSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×