25 kwietnia 2018

150 miejsc pracy w Kamiennogórskiej Strefie


W podstrefie zgorzeleckiej Kamiennogórskiej SSE pojawi się niemiecki inwestor z branży kosmetycznej. Inwestor, którego nazwy jeszcze nie ujawniono na 6 hektarowej działce zbuduje zakład opakowań z aluminium i uruchomi nowoczesną linię technologiczną do produkcji kosmetyków. Firma prowadzi już produkcję w Niemczech, Francji i Luksemburgu.
[ban]
Koreański firma zainwestuje w Wałbrzyskiej SSE
- Całość inwestycji pochłonie 30 mln euro. Pracę docelowo otrzyma ponad 150 osób - mówi Prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk. Podstrefa zgorzelecka została utworzona w ubiegłym roku. Niemieckiego inwestora pozyskano w bardzo krótkim czasie, rozmowy z kolejnymi kontrahentami są prowadzone.

Od początku roku zarząd strefy wydał trzy zezwolenia. Przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje w wysokości 50 mln zł, zatrudnią 200 osób. Aktualnie w strefie nakłady inwestycyjne przekroczyły 1,58 mld PLN. W zakładach na terenie kamiennogórskiej strefy pracuje przeszło 4,6 tys. osób).

- Rozpoczęliśmy procedurę, która zmierza do wydania kolejnego zezwolenia - mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk. Zatrudnienie w nowoczesnym zakładzie na terenie Zgorzelca znajdzie kolejne 150 osób.
bin/za: pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×