24 maja 2018

Nowi inwestorzy w SSE


Woodward Governor w krakowskiej SSE
Krakowski Park Technologiczny pozyskał 94. inwestora. Zezwolenie na działalność w strefie otrzymała firma Woodward Governor Poland. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisem silników, turbin przemysłowych oraz osprzętu elektrycznego i energetycznego.
Zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 4 mln zł, a także podnieść dotychczasowe zatrudnienie na terenie strefy o co najmniej 5 nowych pracowników.
[ban]
11 mld euro zagranicznych inwestycji w tym roku

Woodward Governor Poland swój projekt inwestycyjny będzie realizować na nieruchomościach zlokalizowanych w podstrefie Niepołomice, obok takich firm jak MAN Trucks, Niff Rubber Industry czy Elettrostandard Polska. Jest to już drugie zezwolenie dla Woodward Governor Poland na działalność w krakowskiej strefie. (KPT)

Żyrandole dla szejka z Kamienniogórskiej SSE
Będą oświetlać rezydencje, hotele, restauracje, statki. Nowoczesne systemy oświetleniowe a także stylowe żyrandole prosto z Lubania trafią na Bliski i Daleki Wschód. Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała dwa kolejne zezwolenia. Inwestorzy - firmy z kapitałem polskim - będą ze sobą współpracować.

Nowa fabryka Glaxo w Poznaniu
Działający już od 2003 r. w Lubaniu Konstal wyda na reinwestycję 4,5 mln zł, zaś firma One będzie budowana od podstaw. Produkcja ruszy w 2012 roku, zatrudnienie wzrośnie o kilkadziesiąt osób.
Zakłady będą specjalizować się w produkcji unikatowych rozwiązań świetlnych w oparciu o indywidualny design.
Pomoc publiczna w postaci ulg powoduje, że krajowe firmy funkcjonujące na terenie stref ekonomicznych stają się bardzo konkurencyjne na europejskim i światowym rynku.
jagr./PAIiZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×