25 kwietnia 2018

Będą miejsca pracy


Kamiennogórska strefa: trzecie zezwolenie
Wiefferink Polska Sp. z o. o. reinwestuje w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Wkrótce ruszy budowa nowoczesnej hali produkcyjnej. Będą w niej wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych dla budownictwa.
W związku z nowym przedsięwzięciem planowane są nakłady inwestycyjne na poziomie 7,6 mln zł. Przedsiębiorca zadeklarował zwiększenie zatrudnienia do 45 osób i utrzymanie tego stanu co najmniej do 30 czerwca 2017 r. Plan inwestycyjny Wiefferink zakłada wprowadzenie na rynek krajowy i zagraniczny nowych produktów.
[ban]
Nowe zezwolenia w SSE

Produkcja gotowych wyrobów oparta będzie na projektach ściśle dopasowanych do konkretnego zapotrzebowania poszczególnych klientów.
To trzecie wydane w tym roku przez kamiennogórską strefę zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Pierwsze otrzymała spółka z kapitałem niemieckim BDN. W swojej drukarni w Wykrotach uruchamia kolejną nowoczesną linię technologiczną. Inwestuje około 40 mln zł, dzięki czemu utrzyma zatrudnienie na poziomie co najmniej 410 pracowników, w przeliczeniu na pełne etaty, do 30 czerwca 2018 roku.
Kolejne 24 mln zł inwestuje w SSE Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze Weber- Hydraulika Sp. z. o. o. - wiodący na rynkach międzynarodowych producent napędów hydraulicznych i technik sterowania. W tym zakładzie już pracuje ponad 200 osób.

Innowacyjny inwestor w Kieleckim Parku Technologicznym

Prawie 1,5 mln zł. zainwestuje w Kielcach przedsiębiorca, który niebawem wprowadzi się do Centrum Technologicznego (CT). Produkty stworzone przez nowego lokatora CT mogą zostać zastosowane m.in. w przemyśle zbrojeniowym oraz drogowym.
SSE dają miejsca pracy

Spółka Świetlik Polska będzie produkować folię fotoluminescencyjną. Firma prowadzi działalność innowacyjną technologicznie, opartą w całości na rozwiązaniach opatentowanych przez jej właściciela. Ta technologia została już doceniona i nagrodzona. Folia fotoluminescencyjna, którą zamierza produkować Firma jest znacznie odporniejsza, tańsza w wytwarzaniu i dłużej świeci od już znanych produktów. Składnik opracowany przez firmę Świetlik Polska może być wykorzystywany m.in. w przemyśle obronnym oraz drogowym. Technologię stworzył chemik Włodzimierz Merka. Firma chciałaby rozpocząć produkcję w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
Inwestor zapowiada, że zatrudni 58 osób i zainwestuje prawie 1,5 mln złotych.
źródło: PAIiIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×