25 kwietnia 2018

"Otwarte drzwi" w Kamiennej Górze


Japońska firma Novoferm Door Sp. z o.o. uruchomiła we wrześniu - w Wykrotach, produkcję w „Fabryce drzwi” na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości,. Spółka zainwestowała 12 mln zł. Pracę otrzyma kilkadziesiąt osób. Hala o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych powstała w ciągu 6 miesięcy na działce o powierzchni 2,7 ha.
 
- Firma specjalizuje się w produkcji drzwi i przeszkleń w profilach stalowych oraz aluminiowych - poinformował Szymon Madera, prezes kamiennogórskiej Strefy.

Grupa Novoferm, z główną siedzibą w Rees Haldern (Niemcy), zatrudnia 2,1 tys. pracowników. Ma 15 fabryk i 30 oddziałów w krajach Europy Zachodniej i Środkowej oraz w Azji. Novoferm jest jednym z wiodących producentów drzwi i bram dla odbiorców zarówno w sektorze przemysłowym, jak i prywatnym. Należy do japońskiej Sanwa Shutter Group, największego na świecie producenta bram, osiągającego roczny obrót w wysokości 2,1 miliarda euro. O wadze inwestycji w Polsce dla japońskiego koncernu, świadczy obecność na uroczystości otwarcia prezesa Toshitaka Takayamy. (ebi./ssemp)
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×