21 maja 2018

Opel cascada z Gliwic


Z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego odbyła się uroczysta inauguracja produkcji nowego Opla-Cascady w zakładzie General Motors Manufacturing Poland (GMMP) Gliwice.
Wicepremier Piechociński przypomniał, że w ciągu ostatniej dekady Polska stała się znaczącym producentem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. – Produkcja kolejnego modelu Opla jest tego dobrym przykładem – powiedział. – Jesteśmy także zagłębiem komponentów motoryzacyjnych i części zamiennych dla wielu światowych marek - dodał.
Podkreślił, że zakład GMMP w Gliwicach, pomimo europejskiego kryzysu branży motoryzacyjnej, kontynuuje ambitny program inwestycyjny.
[ban]
Katowicka SSE jeszcze większa

– Dzięki temu możliwa jest regularna produkcja i utrzymanie zatrudnienia. Szansą na dalszy rozwój, szczególnie dla lokalnego rynku, jest także współpraca fabryki z ponad 100 dostawcami na terenie kraju – wyjaśnił.
Wicepremier zapewnił także, że MG na bieżąco analizuje rozwój sytuacji w polskim sektorze motoryzacyjnym. – Zdaję sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się zarówno krajowi producenci, jak i dystrybutorzy. Dlatego przy udziale branżowych instytucji oraz organizacji samorządowych kontaktujemy się z nimi regularnie, konsultując wszystkie projekty i propozycje działań - powiedział.
Astra IV nowy hit Opla

Koncern GM zainwestował już w Polsce 900 mln euro. Fabryka General Motors Manufacturing Poland jest największą zagraniczną inwestycją w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zatrudniającą 2800 osób. Ponad 90 proc. jej produkcji przeznaczone jest na eksport.
Opel-Cascada to czteromiejscowy kabriolet o wydłużonej sylwetce z miękkim dachem. W salonach będzie dostępny od kwietnia 2013 r.
jagr./MG
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×