26 kwietnia 2018

Dayco zatrudni 300 specjalistów


... w parku Segro Industrial Park Tychy
Dayco, lider w projektowaniu oraz produkcji układów napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika, uruchamia zakład produkcyjny w Polsce. Fabryka zlokalizowana jest w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie Segro Industrial Park Tychy. W zakładzie produkowane będą koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych montowane w silnikach znanych europejskich odbiorców (OEM). Docelowo w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni prawie 20 000 mkw. zatrudnienie znajdzie około 300 osób.
[ban]


Uruchomienie produkcji planowane jest w IV kwartale 2013 roku. Aktualnie trwa intensywny proces rekrutacji do wszystkich obszarów firmy, zwłaszcza na stanowiska techniczne i produkcyjne. Tylko w 2013 roku tyski zakład DAYCO zatrudniać ma około 100 pracowników.
Przedstawiciele DAYCO w Tychach szukają specjalistów, osób z wiedzą w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy – ale przede wszystkim osób z pasją, nastawionych na pracę zespołową, takich którzy chcą budować firmę i nie boją się wyzwań. A jest to niebywała okazja, by współtworzyć kulturę firmy.
- Wybudowany obiekt został przygotowany w oparciu o naszą specyfikację techniczną i szerokie doświadczenie w zakresie jej modyfikacji na potrzeby naszych klientów. Zespół SEGRO współpracował z przedstawicielami DAYCO już od etapu projektowania dzięki czemu zrealizowaliśmy obiekt w pełni dostosowany do produkcji części motoryzacyjnych - podkreśla Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną, dodając, że projekt zrealizowany dla DAYCO stanowi doskonały przykład współpracy między deweloperem i najemcą.

DAYCO, to światowy lider w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży szerokiej gamy pasków rozrządu, napinaczy, kół pasowych i części hydraulicznych, stosowanych w silnikach samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz innych urządzeń przemysłowych. Na całym świecie zatrudnia około 3.500 pracowników w kilkunastu zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych, centrach technicznych oraz biurach sprzedaży. W Polsce działalność prowadzi również oddział Aftermarket, którego biuro zlokalizowane jest w Warszawie.
Segro Industrial Park Tychy jest zlokalizowany na 13-hektarowym terenie w pobliżu drogi krajowej 86, zaledwie 22 km od Katowic i oferuje 56 000 mkw. elastycznej powierzchni przeznaczonej na działalność magazynową i produkcyjną.

jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×