26 maja 2018

Opel w Gliwicach rekrutuje 300 pracowników


Opel na 3 zmiany
Jeden z największych inwestorów wspieranych przez PAIiIZ - General Motors Manufacturing Poland - ogłasza szeroko zakrojoną akcję rekrutacyjną. Poszukiwanych jest aż 300 pracowników. Rekrutowane osoby będą pracować przy produkcji najnowszej generacji Opla Astry w Gliwicach już w 2015 roku.
Wraz z wdrożeniem kolejnej generacji Astry, zarząd gliwickiej fabryki planuje zwiększyć wielkość produkcji i powrócić do systemu trójzmianowego.
[ban]
Rośnie leasing aut flotowych

Choć rozpoczęcie produkcji nastąpi pod koniec 2015 roku, to nowozatrudniona część załogi podejmie pracę już na początku przyszłego roku. GM koncentruje się na rekrutacji na stanowiska produkcyjne.
- Wprowadzając nowy produkt oraz oczekując zwiększenia wielkości produkcji, chcemy zatrudnić wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników - tłumaczy Andrzej Korpak, dyrektor zakładu General Motors Manufacturing Poland. Aktualnie w fabryce General Motors w Gliwicach zatrudnionych jest 3000 pracowników. Zakład produkuje najlepiej sprzedający się w Polsce model Opla, czyli Astrę oraz Opla Cascadę.
Inwestycja, która ma na celu uruchomienie produkcji Astry 5 generacji była wspierana przez PAIiIZ. Wartość projektu wyniosła 95 mln euro. Był to jeden z największych pod względem wartości projektów obsługiwanych przez Agencję w 2013 roku, za co PAIiIZ nagrodziła GM Manufacturing Poland w kategorii "największa inwestycja".
źródło:PAIIIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×