26 maja 2018

Trzy zezwolenia w Katowickiej SSE


Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej.
Docelowo w wyniku nowych inwestycji w podstrefie zatrudnionych zostanie około 400 osób. Prace prowadzone w Dąbrowie Górniczej-Tucznawie, Myszkowie oraz Częstochowie obejmują budowę nowych zakładów produkcyjnych oraz ich pełne wyposażenie.
W ramach projektu firma NGK Ceramics Polska zbuduję fabrykę, gdzie wytwarzane będą nowoczesne filtry cząstek stałych produkowanych z węglika krzemu w eksperymentalnej technologii produkcji.
[ban]
425 nowych miejsc pracy w mieleckiej SSE

Rozpoczęcie budowy zakładu planowane jest w sierpniu 2015 r., zaś jego oficjalne otwarcie w styczniu 2017 r. W ramach inwestycji docelowo ma powstać około 260 nowych miejsc pracy.
Kolejnym inwestorem, który zbuduje i uruchomi zakład w Katowickiej SSE jest firma Pureko zajmująca się wytwarzaniem różnego rodzaju pianki poliuretanowej oraz metalowych bonelli na potrzeby przemysłu meblarskiego. W wyniku inwestycji w Myszkowie powstanie około 60 nowych miejsc pracy.
W Częstochowie natomiast Drukarnia Kiper zbuduje zakład poligraficzny, gdzie zatrudnienie znajdą minimum 63 osoby. Projekt będzie kosztował około 6 mln zł.
źr. KSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×