21 września 2018

Nowa linia produkcyjna i inwestycje Johnson Controls w Żorach


80-milionowa inwestycja na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Johnson Controls, wiodący na świecie dostawca siedzeń samochodowych, komponentów i systemów, uruchomił drugą linię produkcyjną elementów piankowych w Żorach. Rozbudowa zakładu działającego na terenie Jastrzębsko-Żorskiej Podstrefy Ekonomicznej jest częścią nowego, pięcioletniego planu inwestycyjnego. Do 2019 roku Johnson Controls zainwestuje w Żorach 80 milionów złotych oraz zwiększy zatrudnienie.
Po zakończeniu inwestycji zakład ma być jednym z największych producentów pianki poliuretanowej w ramach koncernu Johnson Controls. Komponenty z żorskiego zakładu są montowane w siedzeniach samochodowych wielu znanych marek.
[ban]
Sztuczna inteligencja powstaje w Białymstoku

Obecnie prowadzona inwestycja rozpoczęła się w 2015 roku. Część środków pochłonęła rozbudowa zakładu, który zwiększył swoją powierzchnię blisko dwukrotnie. W nowym budynku znajduje się druga linia produkcyjna, magazyn i mieszalnia chemii. To nie koniec wielkich zmian, bo we wrześniu 2017 roku planowane jest uruchomienie trzeciej linii produkcyjnej. Po zakończeniu inwestycji średnia wydajność zakładu wyniesie około 40 000 pianek na dobę, co oznacza miejsce w czołówce producentów pianek poliuretanowych dla branży motoryzacyjnej.
Inwestycja w rozbudowę zakładu jest równoznaczna z planami stopniowego zwiększenia liczby pracowników. Johnson Controls w Żorach dzięki dobrej współpracy z Ministerstwem Gospodarki (aktualnie w kompetencjach Ministerstwa Rozwoju) uzyskał dofinansowanie w postaci pomocy publicznej na rzecz zwiększenia zatrudnienia.


„Naszym głównym celem jest wzmocnienie pozycji Johnson Controls Foam w regionie i pozyskanie nowych kontraktów. Pracujemy dla najlepszych marek samochodowych, wykorzystujemy najnowsze technologie. Jesteśmy również coraz większym pracodawcą na terenie Jastrzębsko-Żorskiej Podstrefy Ekonomicznej” – mówi Michał Bysiecki, Dyrektor Zakładu Johnson Controls w Żorach, dla którego ważne są również wysokie standardy jakościowe, wzrost produktywności i przewagi firmy nad konkurencją.
Kierownictwo zakładu stawia również na innowacyjność. W Żorach został uruchomiony pierwszy w Polsce dział badań i rozwoju Johnson Controls. Inżynierowie będą wspierani przez zespół narzędziowy, laboratoryjny i produkcyjny. W ciągu najbliższego roku Johnson Controls planuje dalsze inwestycje w wyposażenie.
Zakład w Żorach działa od 2008 roku i jest częścią globalnego koncernu Johnson Controls. Firma obecnie zatrudnia około 235 osób, pracujących w systemie trzyzmianowym.
jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×