22 czerwca 2018

Opony Bridgestone ze Stargardu Szczecińskiego


Z udziałem Ryuichi Tanabe, ambasadora Japonii w Polsce, Grażyny Hęclewskiej, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz samorządowych władz województwa zachodniopomorskiego otwarto uroczyście fabrykę opon firmy Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim. Nie zabrakło także przedstawicieli koncernu prezesa Bridgestone Corporation - Shoshi Arakawy i Toru Tsudy, szefa europejskiej spółki Bridgestone.

Beczka sake rozbita, Bridgestone powstaje w Stargardzie Szczecińskim
- Polska, to kraj o dużym potencjale gospodarczym, który staje się także bazą logistyczną. Mamy wspólne wartości: demokrację i gospodarkę rynkową – mówił Ambasador Ryuichi Tanabe.
Grażyna Hęclewska podkreśliła, że inwestycja, to nie tylko nowe miejsca pracy w regionie, ale także wartość samej marki Bridgestone, którego obecność jest rękojmią dla innych inwestorów.

Opony Bridgestone ze Stargardu
- Bridgestone jest projektem wyjątkowym z dwóch powodów. Po pierwsze, firma jest największym inwestorem w historii Pomorza Zachodniego. Po drugie, stanowi prawdziwy magnes, który już przyciągnął kolejnych inwestorów, w tym fiński Cargotec, który nie dalej jak dwa tygodnie temu ogłosił decyzję inwestycyjną – powiedział Władysław Husejko.

W fabryce produkowane są najwyższej klasy opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów. Zakłada się, iż do roku 2010 zatrudnienie osiągnie poziom 550 osób, a planowana wielkość produkcji, to 2,5 tysiąca opon dziennie. To piąty zakład Bridgestone w Polsce, ósmy w Europie i 42 na świecie.
ebi./wzp.pl
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×