22 czerwca 2018

Kolejny producent LCD w kostrzyńskiej strefie


"Imperium" LCD rośnie
Polska spółka BriVictory Display Technology otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Gorzów Wlkp. - Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Ten nowy inwestor w kostrzyńskiej SSE to spółka córka firm BriVictory Dispay Technology (Labuan) Corp. z siedzibą w Malezji. A ta z kolei jest spółką join venture spółek TPV i AUO z siedzibą na Tajwanie.
[ban]
Logistyka magazynowa LCD

Inwestor zamierza realizować na terenie podstrefy Gorzów Wlkp. K-S SSE inwestycję polegającą na utworzeniu w wynajmowanych od TPV Displays Sp. z o.o. halach produkcyjnych zakładu produkcji telewizorów LCD oraz montażu modułów LCD stanowiących integralną część telewizorów LCD).
Spółka planuje wdrożenie innowacyjnej i proekologicznej technologii produkcji telewizorów oraz modułów LCD - poprzez inwestycje w nowoczesne linie produkcyjne do wytwarzania najnowszych modeli telewizorów i monitorów LCD, mogące wytwarzać do 5 mln sztuk produktów rocznie;
Zamierza także rozpoczęcie produkcji innowacyjnych, ulepszonych telewizorów LCD i poszerzenie zakresu funkcji realizowanych przez grupę kapitałową w Gorzowie Wielkopolskim - poza montażem monitorów i telewizorów z gotowych modułów LCD na miejscu będą także integrowane moduły LCD, które z kolei posłużą do produkcji odbiorników telewizyjnych LCD;

Tajwańskie monitory LCD z Gorzowa
BriVictory Display Technology zadeklarowała inwestycje w łącznej kwocie prawie 57 mln złotych. W zakładzie znajdzie miejsce pracy przynajmniej 1978 pracowników do 31 grudnia 2014r.
Inwestycja będzie realizowana na terenie Podstrefy Gorzów Wlkp, w budynku dzierżawionym od TPV Displays Polska Sp. z o.o. o całkowitej powierzchni 5490 m2 w tym 5400 m2 produkcyjno-magazynowej.

Amerykanie kwestionują cła UE na monitory LCD

W 2005 r. w Polsce wyprodukowano 1,45 mln sztuk telewizorów LCD, co czyni z niej największego wytwórcę odbiorników telewizyjnych w Europie. Ministerstwo Gospodarki przewiduje, że w 2010 r. polska produkcja może sięgnąć 35 mln sztuk. Przewidywana wartość europejskiego rynku w 2010 r. to 43-44 mld EUR, a krajowa produkcja wyniosłaby 33 mld EUR. Na ulokowanie swoich fabryk w Polsce zdecydowały się m.in. Toshiba, Sharp, LG Electronics i Funai i TPV.

ebi./ksse
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×