24 kwietnia 2018

Nowe zezwolenie w Podstrefie Bytom Odrzański


8 lutego br. Kostrzyńsko - Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwsze w tym roku zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy firmie „Dried Flowers” Export-Import-Produkcja. Jest to już trzecie zezwolenie wydane tej firmie i 191 zezwolenie wydane w tej Strefie. Realizacja kolejnego projektu inwestycyjnego ma na celu wprowadzenie do sprzedaży tzw. peletu, który jest bardzo wydajnym paliwem powstającym przez przerób biomasy.
[ban]
Nowa Spółka w SSE "Starachowice"
Pelet produkowany jest w 100% z naturalnych składników takich jak: wióry, trociny, słoma zbóż, słoma rzepaku, rośliny energetyczne.
Spółka wytwarzając wyroby dekoracyjne z ozdób naturalnych, produkuje pewne ilości niewykorzystanych odpadów, w tym trociny i słomę. Ponadto posiada nie w pełni zagospodarowane surowce naturalne, z których planuje wytwarzać a następnie odsprzedawać produkt. Planuje również pozyskiwać surowiec od okolicznych rolników. Produkt finalny będzie biopaliwem wykorzystywanym do wytwarzania energii.

Zgodnie z warunkami zezwolenia inwestor - „Dried Flowers” Export-Import-Produkcja deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia i utrzymanie zatrudnienia na poziomie co najmniej 18 pracowników oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 1.700.000,00 PLN. Termin zakończenia projektu inwestycyjnego przewidywany jest na koniec 2015 r.
bin/za: KSSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×