23 czerwca 2018

Wieści z SSE


Kolejne zezwolenie w KSSSE
22 marca Kostrzyńsko-Słubicka SSE wydała zezwolenie dla firmy Alumetal Nowa Sól Sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Soli. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącego zakładu przerobu złomu i odpadów aluminiowych oraz produkcji stopów odlewniczych. Przedsiębiorca deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 120 osób o co najmniej 5 nowych pracowników i utrzymanie go do końca 2018 roku. Wydatki inwestycyjne wyniosą co najmniej 25 mln PLN.
Grupa Alumetal jest znaczącym producentem aluminiowych stopów odlewniczych w Europie Centralnej. W sierpniu 2012 wielkość sprzedaży pokryła ponad 90% posiadanych mocy produkcyjnych. Zakład Alumetal Nowa Sól Sp. z o.o. jest dedykowany jako dostawca do aktualnych, strategicznych kontrahentów Grupy.
[ban]
Grupa Tognum buduje fabrykę w Stargardzie

Centrum Technologiczne Yamazaki Mazak otwarte

22 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Technologicznego Yamazaki Mazak w Polsce. Centrum Technologiczne, które kierownictwo Yamazaki Mazak Corporation zdecydowało ulokować w Katowicach, stanie się nie tylko centrum dystrybucji i serwisu obrabiarek CNC produkcji Yamazaki Mazak, ale przede wszystkim ośrodkiem wdrażania najnowszych technologii obróbki metalu oraz miejscem podnoszenia kwalifikacji dla polskich specjalistów i praktyków w tej dziedzinie.
Wartość inwestycji wynosi 15,7 mln zł. Inwestor w ciągu najbliższego roku zatrudni 33 osoby, głownie inżynierów elektryków, mechaników, mechatroników oraz technologów obróbki skrawaniem.


Nowy zakład w Goleniowskim Parku Przemysłowym

MAX Trailer to nowa marka, pod którą belgijski producent naczep Faymonville będzie produkować kompletne pojazdy wolnobieżne. W ramach reinwestycji, nakładem 5 mln euro, powstanie nowy zakład. W pierwszym roku pracę w nim znajdzie 36 osób, a docelowo nawet 150. Firma Faymonville od ponad czterech lat prowadzi działalność w Goleniowskim Parku Przemysłowym. W hali o powierzchni prawie 10 tys. m2 aktualnie pracuje 60 osób. Jeszcze w tym roku powstanie nowa hala produkcyjna i hala warsztatowo-serwisowa o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2, w których produkowane będą kompletne naczepy.
Pojazdy marki MAX Trailer będą zestandaryzowane, dostosowane do europejskich przepisów transportowych o jakości potwierdzonej europejskimi certyfikatami. Naczepa nie przekroczy długości 13,60 m i szerokości 2,55 m. Głównymi odbiorcami będą firmy budowlane i transportowe, wykonujące przewozy ładunków, które nie wymagają specjalnych zezwoleń transportowych.

Będą nowe miejsca pracy
Bayer otwiera Centrum Finansowo - Księgowe w Gdańsku
Światowy potentat branży farmaceutycznej, koncern Bayer, zadecydował o ulokowaniu swojego nowego Centrum Finansowo - Księgowego w Trójmieście. To już trzecia inwestycja z sektora BPO/SSC w regionie w tym roku. Firma Bayer planuje zatrudnienie ponad 200 osób, których zadaniem będzie obsługa zaawansowanych procesów księgowo-finansowych, takich jak przygotowanie raportów finansowych dla Europy Środkowej i Wschodniej.
Trójmiasto rywalizowało w pozyskaniu tej inwestycji z Tallinem, Wilnem oraz Wrocławiem, Poznaniem i Katowicami. Dla inwestora kluczowe znaczenie miała dostępność wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, zarówno obecnie, jak i w przyszłości. Z tego powodu, ocenie podlegał cały sektor centrów usługowych w Trójmieście, a szczególną uwagę zwrócono na obecność centrów obsługujących zaawansowane procesy (Centra Doskonałości - Centre of Excellence). Dodatkowym atutem pomorskiej metropolii, była również duża liczba centrów świadczących usługi oparte na wiedzy (Knowledge Process Outsourcing) oraz centrów badawczo-rozwojowych (R&D).
jagr./PAIiIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×