26 kwietnia 2018

Powstaje Małopolski Park Technologii Informacyjnych


W Pychowicach trwa, rozpoczęta w listopadzie budowa Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, nowej inwestycji Krakowskiego Parku Technologicznego. Prace posuwają się bardzo szybko, budynek ma zostać otwarty na wiosnę 2012 roku. Powstaje budynek o powierzchni całkowitej 12 000 m² (użytkowej ok. 8400 m²), klasy A, czterokondygnacyjny, z laboratoriami, powierzchnią biurową, powierzchnią do świadczenia usług doradczych, szkoleniowych oraz informacyjnych.
Znajdą tu swoją siedzibę firmy z branży ICT.
[ban]
Zakład Woodwarda pod Krakowem

Projekt Małopolski Park Technologii Informacyjnych - Ośrodek Innowacyjności KPT jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 5.3.
Wśród najbliższych planów krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej jest przygotowywane rozszerzenie krakowskiej specjalnej strefy w Zatorze, Oświęcimiu oraz Bukownie. Zator będący jedną z młodszych, ale prężnie rozwijających się podstref ma obecnie ok. 7 hektarów. Poszerzenie planowane jest o kolejnych 20 hektarów.

Nowi inwestorzy w Łódzkiej SEE
Jak mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i marketingu Krakowskiego Parku Technologicznego: „To nasze drugie Niepołomice. Pokładamy w Zatorze duże nadzieje”.
Już wkrótce rozpocznie się kompleksowe uzbrojenie terenów. Gmina Zator otrzymała pieniądze na tworzenie strefy aktywności gospodarczej w ramach MRPO. Ponadto niezwykle aktywnemu burmistrzowi Zatora udało się uzyskać środki na wsparcie przedsiębiorczości w ramach Szwajcarskiego Instrumentu Finansowego.
Strefa w Oświęcimiu zostanie poszerzona o 9 ha, a Bukowno o ok. 8 hektarów.
ebi./
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×