22 czerwca 2018

Nowi inwestorzy w SSE


Protech i Woodward w KPT
Dwie kolejne firmy otrzymały zezwolenia na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Protech i Woodward Poland to 102. i 103. zezwolenie wydane przez KPT.
Protech Sp. z o.o. jest producentem stalowych kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe, które dostępne są pod firmową marką Protech Gierałtowice oraz pod markami własnymi sieciowych hurtowni instalacyjnych. Przedsiębiorca zobowiązał się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 8 mln PLN oraz zatrudnić co najmniej 10 pracowników.
[ban]
Perspektywy Śląskiego Klastra Logistycznego

Firma Woodward Poland zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisem produktów związanych z optymalizacją energii na rynkach: silników, turbin przemysłowych oraz osprzętu elektrycznego i energetycznego. W ramach inwestycji firma zobowiązała się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości 18 mln PLN oraz do zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 10 pracowników. Jest to już trzecie zezwolenie na działalność w krakowskiej strefie dla Woodward Poland.

Pierwszy inwestor w szczecińskiej podstrefie
Pierwszym inwestorem, który rozpoczyna działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec w Szczecinie jest firma GARO. Szwedzka firma GARO jest liderem na rynku skandynawskim w dystrybucji osprzętu elektroinstalacyjnego. W Polsce spółka działa od 2010 r. Obecnie zakład mieści się w wynajmowanej siedzibie w Tanowie, zatrudnia 30 osób. W Szczecinie wybuduje halę produkcyjno–magazynową o powierzchni 2882 m kw. Inwestycja warta będzie 6,4 mln zł, w firmie docelowo zatrudnionych będzie 120 osób.
Uroczyste wręczenie pierwszego zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie strefy odbyło się 30 marca br. w Szczecinie. Projekt był obsługiwany przez Zachodniopomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów od lata 2011 roku.

Rząd powiększył obszar SSE

150 miejsc pracy w Białogardzie
W środę 28 marca w Inkubatorze Technologicznym w Białogardzie odbyło się uroczyste podpisanie umowy najmu z firmą Kabel - Technik Polska Sp. z o.o. z Czaplinka.
Nowy inwestor na powierzchni ponad 1000 m2 planuje zatrudnić 150 bezrobotnych osób z terenu powiatu białogardzkiego (w tym 80 % kobiet). Aktualnie spółka Kabel - Technik Polska zatrudnia w Czaplinku ponad 1200 osób. Specjalizuje się w produkcji i projektowaniu wiązek kablowych, wiązek i szaf sterowniczych. Firma jest światowym dostawcą dla gałęzi przemysłu pojazdów użytkowych (autobusów i samochodów ciężarowych), przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego, szynowego oraz energetyki wiatrowej.
Inkubator Technologiczny w Białogardzie jest częścią Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego INVEST – PARK, który na swoim obszarze (50 ha) posiada także Specjalną Strefę Ekonomiczną.
jagr./źródło: PAIIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×