22 czerwca 2018

Nowe miejsca pracy w SSE


... w łódzkiej SSE
Sevener Logistic otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka należy do grupy ICE-FULL, dystrybutora i dostawcy wyrobów alkoholowych, w tym alkoholu wysokoprocentowego, wina, piwa oraz soków i napojów.
W ramach projektu inwestycyjnego Spółka Sevener Logistic będzie prowadziła działalność magazynowo - logistyczną w nowo wybudowanym magazynie z zapleczem biurowym, placami manewrowymi i parkingami. Nowe centrum logistyczne ma działać w oparciu o innowacyjny, zintegrowany system magazynowy i zakłada składowanie, kompletację, co-packing i spedycję towarów z obszaru FMCG.
[ban]
Megastyro w starachowickiej SSE

Inwestor zamierza ponieść na terenie ŁSSE wydatki w wysokości co najmniej 12 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 40 pracowników i deklaruje, że jest to pierwszy etap docelowej inwestycji.
Od początku 2012 roku inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zadeklarowali nakłady na poziomie 87 mln zł oraz stworzenie 240 nowych miejsc pracy.

3 nowe firmy w KPT

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał 3 nowe zezwolenie na działalność w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zezwolenia otrzymały firmy: Hat-Trick, Bilstein Polska oraz Werner Kenkel Południe.
Firma Hat-Trick funkcjonuje w branży poligraficznej i zajmuje się przede wszystkim drukowaniem materiałów oraz wzorów na materiałach z tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 3,2 mln zł a także zatrudni na terenie strefy co najmniej 2 nowych pracowników.
Firma Bilstein Polska zajmuje się uszlachetnianiem maszynowych noży krążkowych, części krajarek oraz części kompresorów. W związku z inwestycją na terenach Krakowskiej SSE firma zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 3,8 mln zł a także zwiększyć zatrudnienie w przedsiębiorstwie o co najmniej dwóch nowych pracowników.
Werner Kenkel Południe to firma zajmująca się produkcją opakowań tekturowych. Swoją inwestycję realizować będzie w podstrefie Bochnia. Przedsiębiorstwo poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 50 mln zł oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej 35 pracowników.
Amerykanie inwestują w Polsce najwięcej

Zezwolenia w WSSE Invest-Park

31 maja br. dwie firmy otrzymały zezwolenie na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W podstrefie Wrocław WABCO Polska będzie prowadzić prace badawczo-rozwojowe, badania i analizy techniczne, świadczyć usługi finansowo-księgowe oraz IT. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 15 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 10 pracowników.
W podstrefie Prudnik firma Furnika Krzysztof Popyk na nieruchomości o powierzchni 0,54 ha będzie produkować elektryczny sprzęt oświetleniowy. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 1,8 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 7 pracowników.
jagr./PAIiZ/SSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×