16 stycznia 2019

Nowe firmy i miejsca pracy w KPT


O nowych inwestycjach w krakowskiej SSE i miejscach pracy jakie w ich wyniku powstaną rozmawiano podczas spotkania „Polskie firmy – ciekawe inwestycje”, które odbyło się 20 kwietnia w w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego.
Miedzy innymi firma Sopem zapowiedziała rozpoczęcie działalności na terenie Krakowskiej Strefy. W ramach inwestycji zatrudnienie znajdzie 800 osób, a nakłady inwestycyjne wyniosą 120 mln zł.
Firma zapowiada ponadto przyciągnięcie swoich kooperantów oraz stworzenie przeszło 1500 miejsc pracy w firmach współpracujących.
[ban]


Niebawem Rada Ministrów rozpatrzy wniosek o rozszerzenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zmiany będą dotyczyć włączenia w granice strefy 88,4 ha. Tym samym powierzchnia krakowskiej SSE będzie wynosiła 707 ha.
– W tym roku spodziewamy się ponad 40 nowych projektów, rekordowych nakładów inwestycyjnych oraz miejsc pracy. To niezwykle dobry rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego i Małopolski – podsumowała prezes Zarządu KPT Wiesława Kornaś-Kita.
- Wydłużenie funkcjonowania SSE w Polsce było jedną z najlepszych decyzji gospodarczych rządu w ubiegłym roku. Niewątpliwie przyczyniło się to do rekordowej ilości inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych – zaznaczyła obecna na konferencji wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska.
jagr./żr.PAIiIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×