19 marca 2019

MAN Trucks - drugie zezwolenie w krakowskiej SSE


Firma MAN Trucks otrzymała drugie już pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka planuje modernizację fabryki samochodów ciężarowych w Niepołomicach.
Firma MAN Trucks na terenie Podstrefy Niepołomice działa od 8 lat. Inwestycja spółki jest największym przedsięwzięciem sektora motoryzacyjnego w województwie małopolskim. Głównym celem realizowanego projektu jest zmiana procesu technologicznego produkcji ciężarówek. Spółka zadeklarowała również utworzenie 10 nowych miejsc pracy a także utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 444 pracowników do połowy 2019 r. W sumie koszty inwestycyjne wyniosą ponad 6,2 mln euro.
[ban]
SSE łódzka i suwalska większe

Przypomnijmy, że inwestycja MANa, przyczyniła się do powstania Niepołomickiej  Strefy Inwestycyjnej, w której obecnie działa 60 firm. Krakowski Park Technologiczny wydał zezwolenia dla 21 projektów realizowanych na tym obszarze. By mogło dojść do inwestycji niemieckiej spółki, Województwo Małopolskie oraz Krakowski Park Technologiczny powołały spółkę Małopolskie Parki Przemysłowe, która zajęła się skupowaniem i regulacją stanów prawnych ponad 200 nieruchomości należących do osób prywatnych. Inwestycja firmy MAN spowodowała efekt kuli śnieżnej. Niepołomicka Strefa Inwestycyjna, która częściowo jest objęta statusem specjalnej strefy ekonomicznej, jest dzisiaj jednym z największych parków przemysłowych w Małopolsce. Obszar inwestycyjny wynosi ponad 500 ha, z czego 207 jest objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Sukces tego miejsca był możliwy także dzięki pomysłom i zaangażowaniu zespołu Krakowskiego Parku Technologicznego, który od początku tworzył tę strefę.
jagr./KPT
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×