21 kwietnia 2018

Fisher Dynamics w Legnickiej SSE


Amerykański specjalista ds. produkcji mechanizmów do siedzeń samochodowych podjął produkcję na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie zakładu Sitech w Polkowicach - Fisher Dynamics, będzie produkował zamek do tylnego oparcia dla Volkswagena Polo.
W ten sposób, po raz pierwszy partner kooperacyjny tworzy własny obszar produkcyjny wewnątrz fabryki Sitech. Dla Fisher Dynamics jest to pierwsze miejsce produkcyjne w Europie.
[ban]
Kolejni inwestorzy w Łódzkiej SSE
- Mam nadzieję, że nasza współpraca z nowym partnerem Fisher Dynamics będzie układać się pomyślnie i odniesie sukces. W ramach tej kooperacji powstaną nowe miejsca pracy w regionie Polkowice. W dłuższej perspektywie planujemy wprowadzenie do naszego produkcyjnego portfolio kolejnych komponentów do siedzeń samochodowych - powiedział podczas otwarcia Hans-Joachim Schreiner, prezes Sitech.
Sitech dostarcza kilka części wykorzystywanych przy produkcji zamków do tylnych oparć. Są one następnie montowane przez Fisher Dynamics do kompletnego, pod względem technicznym, zamka. Wskutek tej kooperacji skróceniu ulegną przede wszystkim drogi logistyczne.

Nowy podmiot w SSE Starachowice
Głównym zadaniem firmy Sitech jest rozwój i produkcja siedzeń samochodowych dla koncernu Volkswagen. Przy zatrudnieniu około 1500 pracowników Sitech Sp. z o.o. produkuje struktury metalowe siedzeń samochodowych dla modeli Polo, Fabia, Golf, Octavia, Passat, T5 oraz Tuareg i Porsche Cayenne. Łączna liczba zatrudnionych osób w zakładach Sitech przekracza
Fisher Dynamics, rodzinne przedsiębiorstwo z zakładami w USA, Meksyku i Chinach produkuje, przy zatrudnieniu 1700 pracowników, 28 mln systemów i mechanizmów dla branży samochodowej rocznie.
Sitech jest 100% firmą - córką Volkswagen AG z zakładami w Niemczech, Polsce i Chinach.
ebi./LSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×