23 czerwca 2018

Nowy inwestor w Legnickiej SSE


Wczoraj miało miejsce uroczyste wręczenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie LSSE amerykańskiemu przedsiębiorcy: Pittsburgh Glass Works (Poland) Sp. z o.o. (PGW) z siedzibą w Warszawie. Spółka należy do grupy PGW działającej na rynku globalnym, będącej producentem i dostawcą szyb samochodowych dla czołowych firm motoryzacyjnych świata. Inwestycja w LSSE jest pierwszym od wielu lat przedsięwzięciem tego typu zrealizowanym przez koncern.
[ban]
Zmiany w Kamiennogórskiej i Łódzkiej SSE
Inwestor zakupił 22,6-hektarową działkę inwestycyjną na terenie średzkiej części kompleksu inwestycyjnego "Środa Śląska-Miękinia" włączonego w granice LSSE w czerwcu 2010 r. Jest to pierwszy inwestor, który zdecydował się na inwestycję w tej podstrefie, jakkolwiek nie ostatni, zgodnie z zapowiedziami amerykańskiego koncernu.
Więcej MAN-a w SSE Starachowice
Wkrótce na terenie Środy Śląskiej pojawią się kolejne firmy współpracujące z PGW. Lokalizacja ta spełnia wymogi inwestora, który zwiedził dziesiątki terenów inwestycyjnych w wielu krajach Europy. Wybór miejsca inwestycji podyktowany był nie tylko względami technicznymi, takimi jak położenie logistyczne czy dostęp do mediów i wykształconej kadry - co zapewniały także inne lokalizacje - ale również pozytywnym, pełnym zaangażowania podejściem do inwestycji władz i instytucji uczestniczących w projekcie oraz samego społeczeństwa.
Nowy podmiot w SSE Starachowice
Zgodnie z zezwoleniem, PGW planuje poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie co najmniej 173,8 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 151 osób. Inwestycja już się rozpoczęła. Uroczystość z okazji wmurowania kamienia węgielnego odbędzie się jeszcze jesienią br., natomiast uruchomienie fabryki przewiduje się na wiosnę 2012 r.
za: paiz
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×