24 czerwca 2018

Automatyczny magazyn butów w Polkowicach


Magazyn mini load
W podstrefie Polkowice, legnickiej SSE ruszyła rozbudowa centrum logistycznego NG2, której efektem będzie największy automatyczny magazyn w Europie Środkowo-Wschodniej w branży obuwniczej. Grupa NG2 to jeden z liderów polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i największych producentów w Polsce. Grupa dysponuje siecią 708 sklepów takich marek jak CCC, Boti oraz Quazi i przewiduje dalszy wzrost rynku.
[ban]
Wzmożony ruch na rynku magazynów

Tak szybki rozwój przedsiębiorstwa wymusił zmiany w organizacji procesów składowania i dystrybucji. Firma inwestuje w budowę nowego innowacyjnego centrum dystrybucyjnego, zdolnego obsłużyć kilkaset sklepów dziennie. NG2 zdecydowała się na wybór trendu, którym podążają największe firmy z branży tekstylnej czyli bezpośredniej obsługi pojedynczego kartonu z butami przy wykorzystaniu zautomatyzowanego systemu.
Do tej pory, centrum dystrybucyjne NG2 było półautomatycznym centrum składającym się z magazynu paletowego obsługiwanego przez wózki, magazynów półkowych oraz sortowni, gdzie podstawą było składowanie za pomocą palet. Teraz składowane będą kartony z pojedynczymi parami obuwia, a miejsce palet i gniazd paletowych zajmą automatyczne systemy mini-load. Każde automatycznie składowane opakowanie będzie oznaczone na wejściu etykietą identyfikacyjną, a na wyjściu etykietą kurierską z kodami kreskowymi. Tylko te dwa momenty, tj. wejścia towaru do magazynu i wyjścia z niego, są etapami, na których pracownik będzie stykał się z towarem.

Jak podwyżka VAT wpłynie na rynek nieruchomości?

Sercem systemu jest automatyczny magazyn, który posortuje i przechowa na półkach poszczególne kartony. Minimalizuje to możliwość błędów i zdecydowanie przyspiesza przepływy magazynowe.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie w stanie obsłużyć do 60 tys. kartonów dziennie w ciągu dwóch pracujących zmian. Magazyn ma pomieścić 5 mln par obuwia. Jest to kluczowa inwestycja w strategii rozwoju firmy, która pozwoli na radykalną zmianę możliwości dystrybucyjnych spółki, tworząc z niej największy tego typu obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej.
ebi./lsse
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×