21 kwietnia 2018

Nowe inwestycje 2011 w LSSE


Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zakończyła rok 2010 z 4 wydanymi zezwoleniami. Nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez firmy, które uzyskały zezwolenia w 2010 a zostaną zrealizowane w 2011 roku to 197 milionów złotych. Inwestorzy stworzą ponad 180 miejsc pracy. Sukcesywnie rośnie również zatrudnienie w strefie w firmach, które nie korzystają z zezwolenia strefowego. Przykładem może być kooperacja amerykańskiej firmy Fisher Dynamics z działającą w LSSE niemiecką firmą Sitech, która polega na produkcji zamka do siedzeń w samochodach Volkswagen.
[ban]
Spółka uzyskała zezwolenie na działanie w SSE Starachowice
Dzięki tej współpracy w roku ubiegłym zatrudnienie znalazło kolejne 20 osób.
Największą sukcesem LSSE w ubiegłym roku było zlokalizowanie fabryki amerykańskiego koncernu Pittsburgh Glassworks na 22-hektarowej działce na terenie podstrefy Środa Śląska. Firma deklaruje poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie co najmniej 173,8 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 151 osób. Już jesienią odbyło się wkopanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki szyb dla samochodów.

Strefa włączyła w swoje granice ponad 600 hektarów nowych terenów inwestycyjnych i obecnie zajmuje powierzchnię 1042 hektarów na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki poszerzeniu oferty inwestycyjnej strefa dysponuje jedynym w Polsce gruntem o powierzchni prawie 500 ha w jednym kompleksie, który w przyszłości może przyjmować bardzo duże inwestycje. Już w chwili obecnej ta podstrefa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów.
Duńskie jachty z suwalskiej SSE
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje pozyskać w 2011 roku 8 nowych projektów inwestycyjnych . Zakładamy, że dzięki temu powstanie ponad 500 nowych miejsc pracy, a dzięki nowym projektom firm już zlokalizowanych w LSSE uda się utrzymać ponad 1100 miejsc pracy. Władze spółki planują także prowadzenie dalszych prac nad wzmocnieniem kooperacji firm z branży motoryzacyjnej w regionie. (LSSE)
bin/za: LSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×