24 czerwca 2018

Nowi inwestorzy w SSE


Kolejne zezwolenia w Legnickiej SSE
30 marca br. niemiecka firma Sitech otrzymała kolejne, drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma zamierza rozbudować swój park maszynowy znajdujący się w podstrefie Polkowice o urządzenia najnowszej generacji znajdujące zastosowanie przy spawaniu laserowym oraz automatyzacji procesów manualnych.
Unowocześnienie zakładu oznacza modernizację procesu produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych. Siteh zainwestuje co najmniej 17 mln euro oraz utworzy co najmniej 20 nowych miejsc pracy przy utrzymaniu bieżącego zatrudnienia na poziomie 1452 pracowników.
[ban]
Nowi inwestorzy w SSE

Jest to czwarte zezwolenie wydane przez LSSE w I kwartale 2012r. Firmy zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości ponad 286 milionów zł oraz utworzenie 130 nowych miejsc pracy.

Pierwsze zezwolenie w podstrefie w Głogowie
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała pierwsze zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej przedsiębiorcy planującemu uruchomić zakład produkcyjny w podstrefie Głogów. Zezwolenia udzielono firmie Nowoczesne Techniki Instalacyjne (N.T.I. Sp. z o.o. ) z siedzibą w Głogowie.
Na działce o powierzchni 1,6 ha firma zamierza uruchomić produkcję wyrobów elektrotechnicznych oraz nowego rodzaju kruszywa przewidzianego do stosowania w budownictwie i zatrudnić co najmniej 20 pracowników.
Przy prowadzeniu działalności w specjalnej strefie ekonomicznej Spółka N.T.I. zatrudni co najmniej 20 pracowników.

Firma Mabion w Łódzkiej SSE
Mabion SA - polska firma biotechnologiczna, utworzona w celu realizacji badań i wprowadzania na rynek leków biopodobnych - uzyskała zgodę na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Nowa inwestycja będzie realizowana na terenie Konstantynowa Łódzkiego, gdzie zostanie wybudowany nowoczesny kompleks badawczo-przemysłowy do produkcji dwóch leków biotechnologicznych przeciw nowotworom. Wartość inwestycji wyniesie co najmniej 30 mln zł. Pracę w nowym zakładzie znajdzie 30 pracowników.
Nowy kompleks jest drugą inwestycją spółki Mabion w ŁSSE. W 2010 roku otrzymała ona zezwolenie na stworzenie w budynku Textorial Park w Łodzi nowoczesnego centrum badań i rozwoju. Prowadzone są w nim prace badawczo-rozwojowe nad lekami biotechnologicznymi stosowanymi w onkologii oraz chorobach metabolicznych.
Perspektywy Śląskiego Klastra Logistycznego

Nowi inwestorzy w Suwalskiej SSE

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna początek 2012 r. zalicza do udanych. Do tej pory wydała już cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.
Nowe firmy w SSSE: Bison Chucks, Pemabo, Aquael i Salag to przedsiębiorcy reinwestujący w suwalskiej strefie, którzy oprócz utworzenia nowych miejsc pracy utrzymają zatrudnienie w swoich firmach na dotychczasowym poziomie.
Deklarowane w nowych zezwoleniach nakłady inwestycyjne mają wynieść ponad 81 mln zł, a zatrudnienie zwiększy się o kolejnych 120 osób. Inwestorzy reprezentują kapitał niemiecki, duński, austriacki, szwajcarski, litewski i holenderski. W tym roku do grona inwestorów zagranicznych dołączyła firma z kapitałem szwedzkim. Do tej pory 66 polskich i zagranicznych przedsiębiorców już działających na terenie strefy, utworzyło prawie 6000 miejsc pracy a inwestycje przekroczyły 1,7 mld zł.
jagr./SSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×