23 czerwca 2018

Fabryka katalizatorów w Środzie Śląskiej


W budowanej w Środzie Śląskiej fabryce katalizatorów BASF zatrudni ponad 400 osób. Łączny koszt nowej inwestycji to 150 mln euro. W pierwszym etapie budowy fabryki katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Legnickiej SSE niedaleko Wrocławia, BASF inwestuje około 90 milionów euro. Budowę zakładów o ogólnej powierzchni 40 tys. mkw. – to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie – firma rozpocznie jeszcze przed końcem 2012 roku.
Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów Euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.
[ban]
Nowi inwestorzy w SSE

- Ta inwestycja jest wspaniałym wkładem w zwiększającą się obecność BASF w Polsce. Cieszę się, że możemy zaoferować niezwykle atrakcyjne miejsca pracy dla wielu polskich pracowników i sprowadzić tu bardzo innowacyjną produkcję - powiedział Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.
W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla.
Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair.
Oprócz inwestycji w budowę nowej fabryki w Polsce BASF rozbudowuje i modernizuje obecnie również swoje zakłady produkcji katalizatorów w Nienburgu, w Niemczech.
jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×