23 czerwca 2018

Faurecia buduje nową fabrykę w legnickiej SSE


Faurecia, jeden z największych międzynarodowych producentów przemysłu motoryzacyjnego, po raz drugi wybrał Panattoni Europe jako partnera do realizacji nowej fabryki. Inwestycja powstaje na terenie Legnickiej SSE, gdzie Faurecia dysponuje już jednym, własnym zakładem produkcyjnym.
Powstający obecnie obiekt liczy łącznie 13,6 tys. mkw. z czego na około 12 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej wytwarzane i składowane będą dekoracyjne elementy wykończeniowe wnętrza samochodowego. Pomieszczenia socjalno-biurowe rozplanowano na 1600 mkw.
Prace nad budynkiem przebiegają zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie planowane jest na marzec 2013 r.
[ban]
Będą nowe miejsca pracy w krakowskiej SSE

Po zakończeniu inwestycji Faurecia korzystać będzie łącznie z ponad 30 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej, zrealizowanych we współpracy z Panattoni Europe w dwóch obiektach.
Poza budynkiem powstającym w Legnicy, w 2011 roku Panattoni Europe zrealizował na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gorzowie Wielkopolskim dla Faurecii inwestycję liczącą 17 600 m² powierzchni magazynowo-produkcyjnej. W obu lokalizacjach istnieje możliwość rozbudowy obiektów o 100% powierzchni.
- Faurecia w Polsce zatrudnia ponad 6 tysięcy osób. Mamy w chwili obecnej 9 działających zakładów produkcyjnych, jedno centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Scentralizowaną Księgowość na Europę Środkową. Wybór firmy Panattoni poprzedzony był badaniem rynku i negocjacjami z innymi dostawcami. Panattoni zaproponowało najlepsze warunki, najlepsze terminy i najbardziej elastyczną współpracę. Realizacja inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim przebiegła terminowo, w bardzo dobrej atmosferze współpracy, bardzo profesjonalnie. Na tyle dobrze, że podjęliśmy decyzję aby grupie Panattoni powierzyć budowę naszego nowego zakładu w Legnicy - powiedział Artur Zieleń, dyrektor operacyjny na Północną Europę, Faurecia.
jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×