25 kwietnia 2018

BASF zbuduje fabrykę katalizatorów w Środzie Śląskiej


14 marca 2013 r. w Środzie Śląskiej uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę największej w Europie fabryki katalizatorów firmy BASF. W pierwszym etapie budowy fabryki katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej, która powstanie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia BASF zainwestuje około 90 milionów euro.
Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 r. Fabryka o ogólnej powierzchni 40 tys. mkw. będzie największą fabryką katalizatorów BASF w Europie. Całkowity koszt inwestycji to ok. 150 mln euro. W fabryce, gdzie docelowo zatrudnionych będzie 400 osób, znajdzie się 10 linii produkcyjnych, które osiągną pełną wydajność do roku 2016.
[ban]
Spółki motoryzacyjne w SSE

W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla.
Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.
Projekt firmy BASF prowadzony był przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
źródło: PAIiIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×