23 czerwca 2018

Silniki volkswagena z Polkowic


- Polska jest znaczącym producentem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów oraz europejskim zagłębiem komponentów motoryzacyjnych. Naszą specjalnością stały się także wysokoprężne silniki spalinowe - powiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas konferencji pn. „Globalny biznes – lokalne korzyści” zorganizowanej przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wydarzenie zorganizowano w związku z rozpoczęciem produkcji silnika MDB w zakładzie Volkswagen Motor Polska w Polkowicach 30 kwietnia 2014 r.
Wicepremier Piechociński wyraził nadzieję, że sektor motoryzacyjny będzie nadal dynamicznie się rozwijał i stymulował polską gospodarkę - Zlokalizowane w Polsce zakłady produkcyjne koncernów motoryzacyjnych należą do najlepszych na świecie zarówno pod względem ekonomicznym, jak i jakościowym – ocenił.
[ban]
Nowe obszary wałbrzyskiej SSE

 - Chcielibyśmy, aby inwestorzy uwzględniali także wyższy poziom zaangażowania technicznego i uruchamiali w Polsce poza działalnością produkcyjną także działalność badawczo-rozwojową (B+R) – dodał.
Przypomniał także, że Ministerstwo Gospodarki konsekwentnie działa na rzecz tworzenia korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej dla firm zainteresowanych inwestycjami w Polsce - Udzielamy m.in. dofinansowania do inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki, przedłużyliśmy funkcjonowanie specjalnych stref ekonomicznych do roku 2026 oraz rozszerzamy też poszczególne strefy zgodnie z negocjowanymi projektami. – wymienił.

Przypomnijmy, że branża motoryzacyjna w Polsce zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o wartość zrealizowanych projektów inwestycyjnych. W 2012 r. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) zamknęła 17 projektów motoryzacyjnych (na 53 ogółem), o wartości ponad 900 mln euro, tworzących ponad 3600 miejsc pracy. Natomiast w 2013 r. - 11 projektów motoryzacyjnych (na 53 ogółem) o wartości ponad 300 mln euro dających ponad 2600 miejsc pracy.
żr. MG
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×