22 stycznia 2019

Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor


Wielu partnerów, jeden cel - utworzenie na ponad 420 ha Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor (DSAG S3 Jawor) - miejsca o najlepszych warunkach do prowadzenia biznesu na Dolnym Śląsku.
Aby tak się stało siły połączyły: Ministerstwo Gospodarki, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE), Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), władze województwa dolnośląskiego, powiat i gmina Jawor oraz gmina Męcinka.
10 września br. w Jaworze uroczyście podpisano porozumienie na rzecz budowy DSAG-u - S3 Jawor, które precyzuje zakres prac i obowiązków jakie stoją przed partnerami projektu.
[ban]
Nowi inwestorzy w legnickiej SSE

Jak przekonywał Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, objęcie terenu DSAG - S3 Jawor obszarem LSSE wzbogaci ofertę o zachętę inwestycyjną w formie zwolnienia z podatku dochodowego. - Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać też z potencjału naszych klastrów: edukacyjnego, motoryzacyjnego i lotniczego oraz otrzymają pomoc dedykowanych opiekunów z ramienia strefy. Osoby te pomogą im na każdym etapie procesu inwestycyjnego - zapowiedział.
Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor to ponad 420 ha świetnie skomunikowanych i przygotowanych terenów inwestycyjnych dostępnych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. S3 usytuowana na terenie gmin Jawor i Męcinka ma być jedną z podstref Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obszar położony jest przy budowanej drodze ekspresowej S3, która połączy porty w Szczecinie i Świnoujściu z granicą z Czechami w Lubawce. Na rzecz powstania trasy współpracują rządy Polski i Czech. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2018 roku.
źródło: LSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×