18 lutego 2020

Okna i rolety z Komornik


... zakład firmy Schweiker zainaugurował działalność
W Komornikach ruszyła produkcja okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium. Najnowszy zakład produkcyjny przedsiębiorstwa Schweiker powstał na działce o powierzchni 5 ha położonej w Podstrefie Środa Śląska Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Do nowego zakładu przeniesiona została produkcja m.in. z fabryki koncernu w Długołęce. W nowym zakładzie powstały linie produkcyjne o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili. W fabryce będą produkowane również systemy roletowe oraz drzwi. Pracę w zakładzie znalazło początkowo 30 osób. Władze firmy planują kolejną rekrutację i uruchomienie następnej linii produkcyjnej.
[ban]
Kolejne miejsca pracy w wałbrzyskiej strefie

To największa inwestycja firmy Schweiker w ponad 80-letniej historii przedsiębiorstwa ukończona. Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Do nowego zakładu przeniesiona została produkcja m.in. z fabryki koncernu w Długołęce. Inwestycja niemieckiego koncernu pochłonęła kilkadziesiąt milionów złotych. Zanim zakład rozpoczął seryjną produkcję konieczne było przeprowadzenie dużej operacji logistycznej polegającej na przeniesieniu części sprzętu i materiałów z dotychczasowej siedziby firmy w Długołęce.
jagr./LSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×