22 czerwca 2018

Nowy zakład ABB w Łodzi


Firma ABB, dostawca technologii energetyki i automatyki, zainwestuje około 30 mln USD w budowę nowego zakładu produkującego podzespoły do transformatorów mocy oraz transformatorów rozdzielczych. Nowa jednostka produkcyjna powstanie w sąsiedztwie istniejących fabryk ABB w Łodzi. Budowa zakładu o powierzchni 10 tys. m.kw. zostanie zakończona w połowie 2013 roku.
Zatrudnienie w nim znajdzie 140 osób, włączając w to operatorów maszyn oraz personel wspierający, działający w obszarach logistyki, zakupów, jakości i inżynieringu. Inwestycja zwiększająca zaplecze produkcyjne ABB w Łodzi ma zaspokoić popyt na transformatory w Europie.
[ban]
Łódź pozytywnie oceniana przez inwestorów

- Nowy zakład w Łodzi będzie pełnił rolę dostawcy dla naszych fabryk transformatorów w regionie - powiedział Bernhard Jucker, dyrektor dywizji ABB produkty energetyki.
W przyszłym roku, kiedy nowy zakład zostanie oddany do użytku, łączna liczba osób zatrudnionych w ABB w Łodzi wzrośnie do około 1000. To trzecia inwestycja ABB w Polsce w ostatnich latach, po budowie fabryk urządzeń energoelektroniki oraz silników elektrycznych, które znajdują się w Aleksandrowie Łódzkim.
jagr./łódzka SSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×